تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲
plusresetminus
شهردار تهران گفت: ما به همراه ۲۲ دستگاه دیگر مسئولیت آلودگی هوای تهران را برعهده داریم و مسئولیت مستقیم با ما نیست.
۰
کد مطلب : ۲۹۷۵۵۳
زاکانی: مسئولیت مستقیم آلودگی هوای تهران با ما نیست
علیرضا زاکانی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما از سال قبل قرارگاه جهادی مسکن را در تهران راه‌اندازی کردیم و بالغ بر ۴۰۰ هزار واحد را تفاهم کرده‌ایم که بخشی از آن‌ها شروع شده و بنای ما این است که سالانه حداقل ۱۸۰ هزار واحد را برای تهران داشته‌ باشیم.
وی افزود: ما ۱۲ هزار هکتار بافت ناپایدار داریم و ۴۵۶۰ هکتار آن بافت فرسوده است و به علاوه این مناطق ذخیره شهری را مثلاً در منطقه‌ ۱۸ و ۱۹ هم داریم.
زاکانی درباره وضعیت آلودگی هوای تهران گفت: ما به همراه ۲۲ دستگاه دیگر مسئول هستیم و مسئولیت مستقیم با ما نیست اما وظیفه داریم که پیگیری کنیم و اساس حرکت خود را توسعه حمل و نقل عمومی گذاشته‌ایم تا بخش تردد خودروهای شخصی را با ایجاد آسایش و رفاه در حمل و نقل عمومی کاهش دهیم.
شهردار تهران یادآور شد: میزان سهم بخش تردد خودروهای شخصی در تهران ۷۰ درصد است و ما باید خدماتی ارائه کنیم تا این میزان کاهش یابد. همچنین باید فضای سبز را توسعه دهیم که امثال ۱۵۰۰ هکتار فضای سبز را روز ۱۵ اسفند افتتاح می‌کنیم و امیدواریم میزان فضای سبز پیرامونی و داخل شهر را به بالای ۶۱ هزار هکتار برسانیم.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین