تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۸
plusresetminus
با توجه به وعده‌های دولت مردمی مبنی بر کنترل گرانی‌ها و تورم در کشور، حداقل جلوی گرانی قوت غالب اقشار فقیر، از جمله تخم‌مرغ گرفته شود.
۰
کد مطلب : ۲۹۷۵۲۲
چرا قیمت تخم مرغ بالا رفت
با توجه به وعده‌های دولت مردمی مبنی بر کنترل گرانی‌ها و تورم در کشور، حداقل جلوی گرانی قوت غالب اقشار فقیر، از جمله تخم‌مرغ گرفته شود.

در این‌باره، حمید کاشانی، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار ‌درباره دلایل افزایش قیمت تخم مرغ گفته بود: تلاطم و افزایش قیمت تخم‌مرغ کار یک شبه نبوده است که امروز دچار نوسان صعودی نرخ‌ها باشیم، بی توجهی به هشدارهایی که در بخش تولید تخم‌مرغ داده شد ریشه قیمت‌گذاری‌های امروز این کالا محسوب می‌شود. این قیمت‌گذاری قابل پیش بینی بود، زیرا از اسفند سال قبل تاکنون بیش از 50 نامه به وزیر و رئیس جمهور وقت، معاون اول، مجلس و قوه قضائیه زدیم و شرح وضعیت کردیم.

رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار اولین علت بی نظمی قیمت تخم مرغ را اصلاح قیمت عنوان کرد و افزود: قیمت‌ها واقعی نیست، قیمت این کالا آذر‌ سال قبل 14 هزار تومان بود که با درخواست‌های مکرر ما به منظور واقعی کردن قیمت تخم مرغ همراه شده است.

وی تصریح کرد: در سه ماه گذشته در بخش تأمین ذرت مشکلاتی داشتیم، در دو ماه اخیر حدود 50 درصد نیاز به ذرت و سویای مورد نیازمان را از بازار آزاد تهیه یا از مواد نامرغوب و جایگزین استفاده کردیم و همین موضوعات سبب صدمه زدن به تولید می‌شود.

تخم‌مرغ از محصولات ضروری در سبد خانوار مردم است،‌ تولید آن در کشور بیش از یک میلیون تن است که از نیاز سالانه مردم هم بیشتر است و گاهی صادرات هم داریم، اما از آنجایی که نهاده و خوراک مرغ حدود 70 درصد هزینه تولید  محصول تخم مرغ را شامل می‌شود و در تامین آن وابسته به واردات هستیم، رشد هزینه‌های تولید، قیمت را بالا می برد.

 
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین