تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸
plusresetminus
رئیس جمهور ترکیه در خصوص عملیات هوایی این کشور در شمال سوریه و عراق گفت: این عملیات تنها در حد عملیات هوایی نیست، بلکه نیروی زمینی نیز باید به آن بپیوندد و تصمیم این موضوع با وزیر دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان است.
۰
کد مطلب : ۲۹۷۴۲۰
اردوغان: عملیات ترکیه در سوریه و عراق به حملات هوایی محدود نخواهد شد
 «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در بازگشت از قطر در گفتگو با خبرنگاران درباره عملیات پنجه ـ شمشیر که به صورت هوایی علیه مواضعی در شمال سوریه و عراق انجام گرفته است اظهار داشت: این عملیاتی نیست که در آن به گفته دیگران توجهی داشته باشیم. اگر کشورمان و خاکمان از سوی گروهی مورد تهدید قرار بگیرد ما پاسخ آن را خواهیم داد.
وی افزود: همچنین در جنوب کشورمان نیز تهدیداتی از این دست وجود دارد که از سوی گروههای تروریستی دنبال می‌شود. این تهدید از سوی عراق و سوریه وجود دارد.
رئیس جمهور ترکیه با اشاره مجدد به سخن خود که گفته بود یک شب ناگهانی ممکن است حمله کنیم، اظهار داشت: زیرا به محض رسیدن زمان مورد انتظار، طراحی و اجرا شد و گام‌ها برداشته شد. عملیات دیروز تجلی این سیاست بود. این عملیات تنها در حد عملیات هوایی نیست، بلکه نیروی زمینی نیز باید به آن بپیوندد و تصمیم این موضوع با وزیر دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان است. مشورت‌هایمان را انجام می‌دهیم و بعد از آن گام‌هایمان را برمی‌داریم.
اردوغان ادامه داد: با کشورهایی که در منطقه هستند، روابط دیپلماتیک در این خصوص را داشته و گام‌هایمان را بر آن اساس برداشته و خواهیم برداشت.
وی همچنین با بیان اینکه هیچ گفتگویی با آقای بایدن یا پوتین درباره آغاز عملیات نداشته‌ایم، افزود: روسیه به توافقنامه سوچی درباره اخراج تروریست‌ها از منطقه پایبند نبوده و ما به آن ابلاغ کردیم که هرگز سکوت نخواهیم کرد.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین