تاریخ انتشارشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۳
plusresetminus
شریعتی در آیین رونمایی از تاکسی‌ ون‌های جدید شهرداری تهران مطرح کرد

دولت با پیش خرید محصولات خودروسازان کاهش مصرف انرژی را تضمین کند

حزب الله: نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با بیان این که دولت نباید به عنوان خریدار جزء وارد بازار شود و با نگاه به کالای تولیدشده آن را خریداری کند، تصریح کرد: دولت باید به عنوان خریدار عمده، صرفه جویی انرژی را با پیش خرید محصولات از تولیدکنندگان از جمله خودروسازان تضمین کند و به اهداف تعیین شده در میزان صرفه جویی انرژی دست یابد.
۰
کد مطلب : ۲۹۷۲۷۳
دولت با پیش خرید محصولات خودروسازان کاهش مصرف انرژی را تضمین کند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،مالک شریعتی نیاسر در آیین رونمایی از تاکسی‌ون‌های جدید شهرداری تهران با همکاری وزارت کشور، گفت: مصرف انرژی در کشور اصلا وضعیت مناسبی ندارد، مقرر شده بود در پایان برنامه ششم یعنی طی ۱۰ سال شدت مصرف انرژی را به نصف کاهش دهیم که به ازای واحد تولید محاسبه می شود، اما نه تنها به نصف نرسیده‌ایم بلکه شاهد افزایش نیز بوده ایم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید به کاهش شدت مصرف انرژی کمک می‌کند، یادآور شد: این ماده که قرار بود چند میلیارد دلار صرفه‌جویی را به دنبال داشته باشد، به نتیجه نرسید.
وی افزود: یک قرارداد ۶۵ هزار دستگاهی منعقد شده بود که به سه هزار و ۵۸۸ دستگاه رسیده و قرار بود با اسقاط خودروی فرسوده، خودروی جدید وارد شود که تنها ۸۱ دستگاه گواهی اسقاط واقعی داشت.
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: تنوع سبد سوخت کشور توسعه پیدا کرد و خودروهای LPG سوز که در دولت قبلی حذف شده بود، اضافه شد، به طوری که در بودجه سال ۱۴۰۱ بالغ بر دو هزار میلیاد تومان به این بخش اختصاص یافته است.
وی تصریح کرد: اگر خودروساز آمادگی تولید LPG سوز را داشته باشد، ما نیز آمادگی این همکاری را داریم. قیمت این سوخت بالاتر از CNG و پایین‌تر از بنزین خواهد بود که در جنبه اقتصادی اثرگذار است. ضمن اینکه پدافند غیرعامل را نیز تقویت خواهد کرد.
 
منبع : ایکوپرس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین