تاریخ انتشارشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷
plusresetminus
دارنده مدال های طلای جهان و المپیک، با بیان اینکه دوری از میادین کشتی برای او و دیگر کشتی گیران روس واقعا دشوار است، گفت: ورزش ارتباطی به سیاست ندارد و این محرومیت عادلانه نیست.
۰
کد مطلب : ۲۹۷۲۲۶
سیداکوف : دیدن مسابقات جهانی از تلویزیون برایم سخت بود/ سطح لیگ ایران بالاست
زائوربک سیداکوف  اظهار کرد: ۱۵ سال پیش زمانیکه ۱۱ ساله بودم کشتی را از شهر اوستیا، محل زندگی ام شروع کردم و از همان ابتدا همیشه در هر رویدادی با هدف پیروزی و کسب بهترین نتیجه به میدان رفتم. امروز هم با حضور در لیگ ایران به دنبال این بودم که از شرایط مسابقه دور نشوم و باز هم آماده کسب مدال های جهانی و المپیک خواهم شد.
دارنده مدال های طلای المپیک ۲۰۲۰ توکیو و ۲ طلای جهان در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، درباره سطح لیگ کشتی آزاد ایران، گفت: ایران یکی از کشورهای مطرح جهان در کشتی است که قهرمانان زیادی را در کشتی جهان و المپیک دارد. زمانیکه از من برای حضور در لیگ ایران دعوت کردند، آن را پذیرفتم و از اینکه اینجا در حضور تماشاگران پر شور ایرانی کشتی گرفتم خوشحالم. وزن اصلی من مبارزه در ۷۴ کیلوگرم است اما در این مسابقات در وزن ۷۹ کیلوگرم کشتی گرفتم. سطح رقابت ها با حضور نفرات مطرح واقعا بالا بود و تیم ها رقابت نزدیکی برای قهرمانی داشتند.
وی درباره محرومیت روسیه از حضور در میادین کشتی، خاطرنشان کرد: این محرومیت و دوری از میادین کشتی واقعا برای ما و همه هواداران کشتی روسیه سخت و دشوار است. همه ما از این اتفاق ناراحتیم. در چنین شرایطی که ما را از کشتی گرفتن محروم کرده‌اند، بهترین کار این بود که پیشنهاد حضور در لیگ ایران را قبول کنم تا خیلی از شرایط مسابقه دور نشوم.
آزادکار وزن ۷۴ کیلوگرم روسیه درباره رقابت آسانتر مدعیان این وزن در نبود او، خاطرنشان کرد: وزن ۷۴ کیلوگرم یکی از اوزانی است که مدعیان زیادی دارد و کسب مدال در این وزن واقعا کار سختی است. حریفان خوبی در این وزن دارم و امیدوارم هر چه زودتر بتوانم با آن ها در مسابقات جهانی و المپیک مبارزه کنم. در کشور روسیه نیز مدعیان خوبی در وزن ۷۴ کیلوگرم وجود دارد که من هم یکی از آن ها هستم.

سیداکوف در ادامه گفتگو با ایسنا، درباره حس خود از غیبت در رقابتهای قهرمانی جهان بلگراد، گفت: واقعا برایم سخت و دشوار بود. اینکه دوست داشته باشی و آماده مبارزه باشی اما مجبور باشی از تلویزیون مسابقات را ببینی واقعا سخت بود. من در بهترین شرایط سنی برای کسب مدال هستم و این دوری به ضرر من و همه کشتی‌گیران تمام می شود.
سیداکوف در گفتگو با ایسنا: دیدن مسابقات جهانی از تلویزیون برایم سخت بود/ سطح لیگ ایران بالاست
شکست سیداکوف از علی سوادکوهی در وزن 79 کیلوگرم


چهره عنوان دار کشتی جهان و المپیک، درباره انتقادات شدید مسئولان کشتی روسیه از محرومیت این کشور، اظهار کرد: ورزش هیچ ارتباطی به سیاست ندارد و واقعا نمی‌دانم چرا کشتی گیران یا ورزشکاران سایر رشته‌ها را از حضور در مسابقات محروم کرده اند. این اتفاق لطمه بزرگی برای ورزشکاران روس است که فقط می‌خواهند در مسابقات باشند و به ورزش فکر می‌کنند. آرزو می‌کنم هر چه سریعتر این محرومیت به پایان برسد.

سیداکوف درباره برکناری جامبولات تدیف از سرمربیگری تیم کشتی آزاد روسیه و انتخاب حاجی مراد گاتسالوف، گفت: وظیفه ما این است که فقط به فکر کشتی گرفتن و کسب بهترین نتیجه باشیم. تدیف سال ها برای کشتی زحمت کشید و فکر می کنم قرار است به منصبی بالاتر برود. گاتسالوف هم از چهره های شاخص کشتی است که بزودی به عنوان سرمربی معرفی می شود و ما باید کارمان را زیر نظر او آغاز کنیم.
وی در پایان با تاکید بر اینکه امیدوار به حضور در المپیک پاریس است، خاطرنشان کرد: امیدوارم این محرومیت بزودی تمام شود و ما فورا کارمان را برای حضور در مسابقات آغاز کنیم. من طی ماه های اخیر در چند مسابقه مثل لیگ ایران حضور داشتم تا از شرایط مسابقه دور نشوم. محرومیت کشتی روسیه و دیگر رشته ها به نظر من عادلانه نیست چرا که ورزش ارتباطی به سیاست و مسائل دیگر ندارد. به حضور در المپیک فکر می‌کنم و امیدوارم به این هدف برسم.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین