تاریخ انتشارشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۱
plusresetminus
حزب الله: رئیس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج از راه اندازی خانه خلاق و نوآوری خبر داد و گفت: بنابر چشم‌انداز ترسیم ‌شده معاونت علمی ‌و فناوری ریاست‌ جمهوری و تعامل با نهادهای ذی ‌ربط در هر استان حداقل پنج خانه خلاق و نوآوری راه اندازی خواهد شد.
۰
کد مطلب : ۲۹۷۲۲۳
کرج صاحب خانه خلاق و نوآوری می‌شود
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،محمد اسدیان با بیان اینکه موضوع خانه‌های خلاق در قانون شرکت های دانش بنیان تعریف شده و این طرح جدید در حوزه قانون کار آفرینی معرفی شده است،اظهار داشت: خانه‌های خلاق و نوآوری زیرساختی برای ایجاد ارزش‌های اقتصادی و اجتماعی هستند که برای حمایت از نوآفرینان با ایده‌های جدید و کسب و کارهای نوپا و محتوای اجتماعی، خلاق و فرهنگی برای تقویت اقتصاد خلاق تعریف و شکل گرفته‌اند.
رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج تولید شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق را از اهداف خانه های خلاق عنوان کرد و افزود: اگر بخواهیم از اهداف شکل‌ گیری خانه‌های خلاق و نوآوری صحبت کنیم، این خانه‌ها به‌عنوان پلتفرم و یکی از هسته‌های مهم برای تسهیل فرآیند دیجیتال‌ سازی ایده و طرح‌های خلاقانه، ارائه راه‌حل‌های فناورانه و نوآورانه در عرصه صنایع خلاق و فرهنگی و همچنین شبکه ‌سازی فعالان زیست ‌بوم خلاق شهری شناخته می‌شوند.
اسدیان بیان کرد: برنامه راه‌اندازی این خانه‌ها توسط معاونت علمی‌ و فناوری ریاست‌جمهوری و ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق در جهت تقویت این حوزه اجرایی شده است تا توسط استانداری‌ها و شهرداری‌ها در نقاط مختلف کشور کمک‌ کنند و هم در موضوعات اصلی و تخصصی خود ورود پیدا کنند.
عضو شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به فرآیند اساسنامه خانه خلاق کرج که توسط مرکز پژوهش شورای شهر کرج انجام شده یادآور شد: با راه اندازی خانه‌های خلاق و نوآوری در حوزه شهری توسعه خدمات شهری هوشمند به شهر تزریق می‌شود.
منبع : پایگاه خبری کرج امروز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین