تاریخ انتشاريکشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۸
plusresetminus
حزب الله: مدیرعامل آبفای تهران گفت: اگرچه ممکن است در برخی مناطق آب با مطلوبیت بالاتری به دست مشترکان برسد، اما تمامی آب شبکه توزیع کاملا سالم و بهداشتی است.
۰
کد مطلب : ۲۹۶۶۹۴
آب شرب در تهران از استاندارد‌های لازم برخوردار است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،کیفیت آب تهران مسئله دیگری است که این روز‌ها در کنار اخبار کاهش ذخایر آب تهران به گوش می‌خورد. کاهش ذخایر آب با توجه به میزان بارندگی‌های اخیر در تهران و همینطور در سطح کشور مسئله‌ای جدی است و مردم می‌بایست با کاهش و مدیریت مصرف برای گذر از این شرایط همکاری کنند. اما در مورد کیفیت آب شرب تهران محمدرضا بختیاری مدیر عامل آبفای تهران گفت: آبی که وارد شبکه توزیع می‌شود سالم است و استاندارد‌های آن به صورت روزانه در ۳۵۰ آزمایشگاه مورد ارزیابی و کنترل قرار می‌گیرد.
 
او می‌گوید: موضوع میزان مطلوبیت آب با سالم بودن آن کاملا متفاوت است. در تهران آب ناسالم نداریم و در تمامی مناطق آب سالم وارد شبکه می‌شود، اما ممکن است میزان مطلوبیت آن متفاوت باشد و در برخی نقاط آب با گوارایی بالاتری به مشترکان برسد.
 
گفتنی است پیش از این هم صحبت‌هایی از کاهش کیفیت و بوی نامطبوع آب در برخی مناطق تهران شده بود که فیروز قاسم زاده سخنگوی آب تهران آن را تکذیب کرد.
 
به گفته بختیاری احداث رینگ آبی تهران یکی از مهمترین اقدامات در سال‌های اخیر بود که باعث شد مناطق جنوبی تهران هم از آب سد به جای آب چاه استفاده کنند و کیفیت آب در این مناطق هم مانند سایر نقاط تهران شود. بر اساس آخرین آمار احداث این رینگ ۶۵ درصد پیشروی داشته و با اعلام مدیرعامل آبفای تهران، تا سال ۱۴۰۵ تکمیل خواهد شد.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین