تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰
plusresetminus
حزب الله: رئیس جمعیت هلال احمر از حضور تیم های سحر (تیم‌های حمایت روان) در مناطق خسارت دیده از زمین لرزه ۵.۴ ریشتری روز گذشته در خوی خبر داد.
۰
کد مطلب : ۲۹۳۵۴۱
حضور تیم‌های حمایت روان در مناطق متاثر از زمین لرزه/آماده باش ادامه دارد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،دکتر پیرحسین کولیوند درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در محدوده وقوع زمین لرزه ۵.۴ ریشتری روز گذشته خوی اظهار کرد: ساعت ۳:۵۱ بامداد روز گذشته (۱۳ مهرماه) زمین لرزه‌ای با قدرت ۵.۴ ریشتر، عمق ۱۰ کیلومتری زمین در استان آذربایجان غربی، حوالی خوی را لرزاند.
وی با اشاره به تاثیرپذیری دو استان و چند شهرستان از این زمین لرزه گفت: در این ناحیه بین افرادی که خانه هایشان خراب شده یا آن هایی که خانه هایشان ترک خورده و افرادی که به دلیل پس لرزه های این زمین لرزه نگران هستند، چادر توزیع شده است. 
کولیوند ادامه داد: در چند ناحیه اردوگاه زده شد اما به دلیل اینکه مردم از اردوگاه ها استقبال نمی کنند، اردوگاه ها را نگه داشتیم و به هر خانواده یک چادر دادیم. خانه اغلب این افراد حیاط دار است و بیشتر تمایل دارند که در حیاط ها چادر بزنند. به همین دلیل نیروهای ما این افراد را آموزش دادند که چگونه چادر بزنند تا در پس لرزه ها دچار آسیب نشوند. 
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به استرس هایی که پس از وقوع زمین لرزه در میان افراد افراد ایجاد می شود، گفت: کودکان از زمین لرزه بسیار ترسیده بودند به همین دلیل "تیم های سحر" یا همان تیم های حمایت روان جمعیت هلال احمر در منطقه مستقر شدند و به کودکان و وضعیت روحی و روانی آن ها رسیدگی می کنند.
به گفته وی "تیم های سحر" از آذربایجان شرقی و آذربایان غربی در محل حضور دارند. 
کولیوند اضافه کرد: بسته های ۷۲ ساعته غذایی نیز توزیع شده است اما قرار شد ۵۰۰۰ بسته غذایی دیگر نیز توزیع شود. در مجموع حدود ۱۱۵ خانه از بین رفته است و حدود ۱۰۰۰ خانه هم ترک خوردگی دارد اما ما پوشش 5000 خانواده ای را داشتیم چراکه استرس دارند و نگران هستند. اقلام بهداشتی نیز در محل توزیع شده است و مشکلی در این زمینه هم وجود ندارد.

وی درباره وضعیت آب و برق و گاز مناطق زلزله‌زده گفت: همه چیز پایدار و اوضاع خوب است. به نظر می رسد مردم هم راضی هستند چراکه هر کجا می رفتیم ما را دعا می کردند. 
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: همچنان در حال آماده باش هستیم و نیروها را در روستاها مستقر کردیم و همین کار باعث شده که رضایتمندی و آرامش افزایش پیدا کند. تیم های معین نیز در آماده باش کامل هستند و اگر به آن ها نیاز باشد، حضور پیدا می کنند. 
به گزارش ایسنا رئیس جمعیت هلال احمر بررسی وضعیت مناطق زلزله‌زده و نظارت بر روند امدادرسانی به زلزله‌زدگان صبح امروز به استان آذربایجان غربی سفر کرد.
 
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین