تاریخ انتشارسه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
plusresetminus
وزیر میراث فرهنگی مطرح کرد؛

رشد چشمگیر تهران در گردشگری

حزب الله: وزیر میراث فرهنگی گفت: تهران در حوزه گردشگری رشد چشمگیری داشته است و ۸۰ درصد مراکز اقامتی پایتخت در نوروز اشغال شده بودند.
۰
کد مطلب : ۲۹۳۴۳۹
رشد چشمگیر تهران در گردشگری
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نود و چهارمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به هفته گردشگری گفت: جایگاه فعلی گردشگری در تهران شایسته نیست.
وی ادامه داد: گردشگری ایران بیمار شده است و اگر سرمایه گذاری برای آن صورت گیرد حال بیماران دیگر را نیز خوب می‌کند و ارزش سرمایه گذاری را بالا می‌برد.
ضرغامی با بیان اینکه یکی از مهمترین نظام مسائل گردشگری است گفت: این حوزه میان بخشی است و همه باید با یکدیگر پای کار بیایند زیرا گردشگری موضوعی امنیتی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: در حال حاضر ۱۲ تفاهم نامه با تمامی دستگاه‌های متولی منعقد شده است تا بتوانیم زیرساخت‌های فرهنگی را در کشور سامان دهیم.
وی با اشاره به کمک شهرداری تهران برای حل مشکل گردشگری گفت: در بستر توانایی که شهرداری تهران دارد می‌توان گردشگری را سامان داد تهران باید قطب گردشگری کشور باشد و تهران در این حوزه نیز رشد چشمگیری داشته است و ۸۰ درصد مراکز اقامتی پایتخت در نوروز اشغال شده بودند.
ضرغامی اظهار کرد: البته توسعه زیرساخت‌های گردشگری نیز اهمیت دارد و باید برای رونق مراکز اقدامی جدی کرد و بر همین اساس طرح گردشگری ارزان قیمت در حال انجام است.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: دو ماه است که چهره شهر مخصوص به عزا و المان‌های عزاداری است اما با وجود اینکه ماه محرم تمام شده است هنوز بنرهای سیاه باقی مانده است مردم تهران نیاز دارند تا پس از اتمام ماه عزا و شروع ماه ربیع شاهد شادی باشند.
وی گفت: اگر شهرداری تهران به وزارت گردشگری تابلوهایی اختصاص دهد ما می‌توانیم روی تابلوها شادی‌ها را نشان دهیم و مراکز فرهنگی را معرفی کنیم.
ضرغامی با بیان اینکه تهران نمای گردشگری ندارد گفت: در حوزه حمل و نقل تهران اتوبوس‌هایی که بتوانند گردشگر را در تهران جا به جا کنند و محیط‌های فرهنگی را نشان دهد وجود ندارد.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: دانش آموزان ما خوراک ندارند طی چند روز اخیر تصاویری از مدارس دخترانه منتشر شد که باید ریشه‌یابی شوند ما با بدنه جوان خود چقدر ارتباط داریم؟ دانش آموزان باید ۲۰ درصد وقت خود را بیرون از مدرسه و در اردو و گردشگری بگذرانند اما این کار را انجام نداده ایم.
وی بیان کرد: در راهپیمایی غدیر شاهد این بودیم که زنان بی‌حجاب و حتی دخترانی که روسری برسر نداشتند شرکت کرده بودند و باید از این همدلی‌های سیاسی و فرهنگی استفاده کنیم تا تهران بهشت ایران شود.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین