تاریخ انتشارچهارشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۲
plusresetminus
به مناسبت هشتمین سالروز پیروزی انقلاب ۲۱ سپتامبر؛

میلیون ها یمنی در راهپیمایی شرکت کردند

حزب الله: میلیون ها نفر از مردم یمن، صبح امروز (چهارشنبه) به مناسبت هشتمین سالروز پیروزی انقلاب ۲۱ سپتامبر در راهپیمایی شرکت کردند.
۰
کد مطلب : ۲۹۲۶۱۷
میلیون ها یمنی در راهپیمایی شرکت کردند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،میلیون‌ها نفر از مردم یمن، صبح امروز (چهارشنبه) به مناسبت هشتمین سالروز پیروزی انقلاب ۲۱ سپتامبر در راهپیمایی شرکت کردند.
شرکت کنندگان در این راهپیمایی، با در دست داشتن پرچم‌های یمن و تصاویری از شهید «حسین بدرالدین حوثی» و «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر انصارالله یمن، این روز را گرامی داشتند.
در بیانیه این راهپیمایی تاکید شده است که انقلاب ۲۱ سپتامبر یک جنبش اصیل یمنی است که مانع از تجزیه یمن شد و توانست در برابر تجاوزات نیروهای خارجی و سقوط یمن مقاومت کند.
این بیانیه با بیان اینکه انقلاب ۲۱ سپتامبر یکی از موفق ترین و افتخار آمیزترین انقلاب در جهان است، افزود: با هویت انقلابی در برابر تهاجم وحشیانه بیگانه مقابله و تا زمان رهایی کامل سرزمین یمن مقاومت خواهیم کرد.
در سال ۲۰۱۴ (۱۳۹۳)، مردم یمن به دلیل بی کفایتی دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن در اداره امور کشور، دست به یک سلسله اعتراضات زدند که در نهایت در تاریخ ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۴ (۳۰ شهریور ۹۳)، مردم با همراهی جنبش انصار الله وارد شهر صنعا شدند و با در دست گرفتن قدرت، منصور هادی را برکنار کردند.
عربستان و امارات از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، آغاز کردند.
بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی شهید یا زخمی شده‌اند و سازمان ملل در گزارش‌هایی، قحطی در این کشور را «بزرگ ترین فاجعه انسانی» نامید و اعلام کرد که ۷ میلیون نفر دچار سو تغذیه هستند.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین