تاریخ انتشارسه شنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۶
plusresetminus
حزب الله: مشاور امنیت ملی آمریکا و نماینده این کشور در مبارزه با یهودی‌ستیزی به اظهاراتی که رییس‌جمهور ایران اخیرا در گفت‌وگویی با یک شبکه آمریکایی درباره هولوکاست مطرح کرد، واکنش نشان دادند.
۰
کد مطلب : ۲۹۲۵۰۴
واکنش آمریکا به اظهارات اخیر رئیسی درباره هولوکاست
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا در واکنش به اظهارات سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور ایران که در گفت‌وگویی در پاسخ به سوالی درباره هولوکاست مطرح کرده بود، در صفحه توییترش اظهارات رییس‌جمهور ایران را تکان‌دهنده خواند.
علاوه بر این، دبورا لیپشتات، نماینده ویژه آمریکا در نظارت بر یهودی ستیزی و مبارزه با آن نیز در صفحه توییترش درخواست رییس‌جمهور ایران مبنی بر «تحقیق» برای تعیین کردن این که هولوکاست رخ داده است یا نه، را خطرناک عنوان کرد.
واکنش این مقامات آمریکایی در پی این مطرح می‌شود که رییسی اخیرا در گفت‌وگو با شبکه سی‌بی‌اس در پاسخ به این سوال که "آیا به هولوکاست باور دارد؟" عنوان کرد: ببینید مسئله تاریخی باید توسط محققان و تاریخ‌نگاران مورد بررسی قرار بگیرد. نشانه‌هایی وجود دارد که این اتفاق انجام گرفته است. اگر این طور است باید اجازه دهند درخصوص آن بررسی‌هایی انجام بگیرد.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین