تاریخ انتشاردوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۶
plusresetminus
حزب الله: در حالی که استاندار تهران ساعت فعالیت مدارس شهر تهران را برای شیفت صبح مقاطع متوسطه ۷:۳۰ و مقاطع ابتدایی ۸:۳۰ اعلام کرده است ولی تا لحظه تنظیم این گزارش مدارس ابتدایی نیز همان ساعت ۷:۳۰ را برای شروع ساعت کلاسی به اولیا اعلام کرده‌ و سرویس مدارس نیز بر همین مبنا برنامه‌ریزی کرده‌اند.
۰
کد مطلب : ۲۹۲۴۰۵
ساعت شروع کلاس‌های ابتدایی همچنان مبهم است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،مهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش در گفت‌وگو با روزنامه «ایران» درباره اقدامات این وزارتخانه برای آغاز سال تحصیلی جدید بیان کرد: سال تحصیلی از روز دوم مهرماه آغاز می‌شود اما از آنجا که ایام بازگشایی با ایام ماه صفر مصادف شده است و همچنین شهادت حضرت امام رضا(ع) را در پی داریم اگر دانش‌آموزی بخواهد در هفته اول اول مهر ماه به سفر زیارتی کربلا یا مشهد برود می‌تواند با هماهنگی و کسب اجازه از مدیر مدرسه اقدام کند.
تعویق ساعت شروع کلاس درس اعلام رسمی نشده است
رئیس ستاد پروژه مهر سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در واکنش به این سؤال که در هفته اول مهرماه به‌ صورت یک روز در میان روزهای تعطیل را داریم، آیا در روزهایی که تعطیل رسمی نیست مدارس باز هستند، گفت: مدارس در روزهایی که تعطیل نیست باز هستند. به هر حال این ایام، ایام بازگشایی و آغاز روزهای سال تحصیلی است و مدارس باید این روزها را مدیریت کنند.
اما یکی دیگر از چالش‌های ماه مهر ترافیکی است که در پایتخت شاهد خواهیم بود. با توجه به برقراری کامل ساعات تحصیلی محسن منصوری، استاندار تهران، ۲۲ شهریور در مورد تصمیمات اتخاذشده جهت تسهیل ترافیک استان با اشاره به هماهنگی صورت‌گرفته با معاون اول رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور جهت کاهش پیک ترافیک ماه مهر در خصوص ساعت فعالیت مدارس بیان کرد: ساعت فعالیت شیفت صبح مقاطع متوسطه ۷:۳۰ و مقاطع ابتدایی شهر تهران ۸:۳۰ در نظر گرفته شد.
این در حالی است که تا لحظه تنظیم این گزارش مدارس ابتدایی نیز همان ساعت ۷:۳۰ را برای شروع ساعت کلاسی به اولیا اعلام کرده‌ و سرویس مدارس نیز بر همین مبنا برنامه را به خانواده‌ها داده‌اند. معاون وزیر آموزش و پرورش درباره اعلام تعویق شروع ساعات مدارس به ۸:۳۰ از سوی استانداری تهران و در عین حال برنامه‌ریزی مدارس طبق ساعت سابق که همان ۷:۳۰ است، توضیح داد: کلاس درس از ساعت ۷:۳۰ شروع خواهد شد و برنامه‌ریزی‌ها بر اساس آخرین تصمیمات خواهد بود. البته این خبر اعلام رسمی نشده است.
مدارس می‌گویند هنوز هیچ ابلاغی از سوی آموزش‌وپرورش به آنها برای تغییر ساعت اعلام نشده، بنابراین آنها طبق روال گذشته اقدام کرده‌اند و به نظر می‌رسد زمان کوتاهی تا شروع سال تحصیلی برای چنین ابلاغی باقی مانده است. از این‌ رو مواجهه با هفته‌ای پر هیاهو در آغاز مهرماه دور از انتظار نیست.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین