تاریخ انتشاردوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸
plusresetminus
حزب الله:شنیده‌ها حاکی از شانس بالای ۴ فیلم برای نمایندگی سینمای ایران در مراسم اسکار است.
۰
کد مطلب : ۲۹۲۴۰۰
کدام فیلم نماینده سینمای ایران در اسکار خواهد بود؟
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،امسال 59 فیلم برای انتخاب نماینده سینمای ایران در مراسم اسکار حضور داشتند که از این میان 4 فیلم بیشترین اقبال را برای حضور در اسکار داشتند.
اسامی این فیلم‌ها عبارتند از: بدون قرار قبلی، موقعیت مهدی، پسر دلفینی و جنگ جهانی سوم. البته درصورتی که پسر دلفینی انتخاب شود، طبق قوانین اسکار در بخش پویانمایی حضور خواهد داشت.
فیلم‌ها توسط کمیته 9 نفره‌ای بررسی و انتخاب می‌شوند که توسط هیأت مدیره قبلی خانه سینما به بنیاد سینمایی فارابی معرفی شده‌اند تا جلسات خود را به میزبانی این بنیاد برگزار کنند و در صورت نیاز فیلمها را تماشا و انتخاب خود را انجام دهند.
طبق قوانین اسکار فیلم‌ نماینده هر کشور باید اولاً برای یک هفته در کشور مبدأ اکران داشته باشد و همچنین از پخش بین‌المللی برخوردار باشد. علاوه بر این نکات نقدهای مثبت رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران برای بالا بردن میزان موفقیت انتخاب فیلم در فهرست اولیه و در نهایت نامزدی اثرگذار است.
بنابراین به‌نظر می‌رسد با این شرایط "موقعیت مهدی" نتواند نماینده سینمای ایران در اسکار باشد. چراکه این فیلم از پخش بین‌المللی برخوردار نیست.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین