تاریخ انتشاردوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹
plusresetminus
حزب الله:بررسی آخرین وضعیت کرونا در استانهای کشور از کاهش آمار بستری‌ها و ابتلایان به این ویروس را دارد.
۰
کد مطلب : ۲۹۲۳۸۹
آخرین وضعیت کرونا در کشور/ کاهش تعداد بستری ها و فوتی‌ها
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه عصر روز گذشته خود از شناسایی 289 بیمار جدید و فوت 14 بیمار دیگر در شبانه روز گذشته خبر داد.
تا روز گذشته 27 شهریورماه 1401 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 289 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی و 74 نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید19 در کشور به هفت میلیون و 542 هزار و822  نفر رسید.
خوشبختانه تا کنون هفت میلیون 320 هزار و 941 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. همچنین 277 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.
تاکنون 53 میلیون و995 هزار و563 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.در حال حاضر هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز قرار ندارد. 20 شهرستان در وضعیت نارنجی،257 شهرستان در وضعیت زرد و 171 شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
گزارش خبرنگاران استانی تسنیم نیز حکایت از کاهش آمار بستری‌ها و مبتلایان به کرونا در استانهای کشور دارد به طوری که بسیاری از کلان‌شهر نیز در وضعیت کم خطر قرار دارند.
استان کرمان/ بستری 50 بیمار قطعی کرونا در بیمارستان‌ها
براساس آخرین به روزرسانی‌های نقشه کرونایی وزارت بهداشت، تعداد شهرهای با وضعیت زرد استان کرمان به 19 شهر رسیده است.
براساس آخرین به روزرسانی‌های نقشه کرونایی منتشر شده از سوی وزارت بهداشت از  26 شهریور، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز استان کرمان همچنان صفر مور‌د و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی نیز همچنان دو شهر است؛ همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد نیز 19 شهر بوده و استان کرمان 2 شهر با وضعیت آبی دارد.
سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19، تا روز گذشته، اظهار داشت: 17 مورد مثبت بستری جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان کرمان داشتیم که از این تعداد 13 مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، یک مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و 3 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سیرجان است.
وی با بیان اینکه تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 50 نفر است، گفت: در 24 ساعت گذشته 2 مورد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا گزارش شده و مجموع جانباختگان کرونا در استان کرمان به 5 هزار و 827 نفر رسیده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان واکسن تزریق شده جمعیت بالای 12 سال در استان کرمان را 2 میلیون و 363 هزار و 113 دز واکسن تزریق شده نوبت اول، 2 میلیون و 98 هزار و 199 دز واکسن تزریق شده نوبت دوم، 934 هزار و 156 دز واکسن تزریق شده نوبت سوم و 104 هزار و 69 دز واکسن تزریق شده نوبت چهارم است.
استان خراسان رضوی/ افزایش 27 درصدی بستری‌شدگان کرونا
محمد پهلوان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس، اظهار داشت: میزان بستری شدگان بدحال مبتلا به کرونا در 2 روز گذشته از 37 نفر به 47 نفر افزایش یافته است که 39 نفر از آنان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری و تحت درمان هستند.
وی ادامه داد: همچنین در این مدت شمار بستری‌شدگان جدید روزانه مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی، با افزایش 81.25 درصدی از 32 بیمار جدید در 26 شهریورماه به 58 بیمار جدید در 27 شهریورماه رسید که از این تعداد 51 نفر در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری شدند.
رئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این که شمار بستری شدگان موجود در بیمارستان های خراسان رضوی در این مدت نیز 9.67 درصد افزایش یافته است، گفت: شمار کل بستری شدگان موجود مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی از 155 مورد به 170 بیمار رسیده است که سهم بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد از این تعداد 135 بیمار است.
پهلوان افزود: در 24 ساعت گذشته 283 بیمار سرپایی مشکوک یا مبتلا به کرونا به بیمارستان‌ها و مراکز 16 ساعته خدمات سلامت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مراجعه کردند.
وی ادامه داد: در 24 ساعت گذشته هیچ موردی از فوتی ناشی از کرونا در خراسان رضوی ثبت و گزارش نشده است.
رئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با توجه به دهه پایانی ماه صفر و حضور میلیونی زائران در مشهد، رعایت شیوه نامه ها به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و همچنین تکمیل واکسیناسیون و دریافت دز یادآور واکسن کرونا برای پیشگیری از ابتلا به  بیماری کووید-19 بسیار مورد تاکید است.
دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در 16 شهرستان خراسان رضوی 80 درصد از جمعیت 6 میلیون و 870 هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت 17 شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.
آذربایجان‌ غربی/ ثبت 12 مورد جدید کرونایی در شبانه روز گذشته
محمدامین ولیزاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی آذربایجان‌ غربی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، اظهار داشت: در شبانه روز گذشته، 44 بیمار دارای علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های سطح استان آذربایجان‌ غربی بستری شده‌اند.
وی افزود: تعداد مبتلایان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، به 365 هزار و 388 نفر رسیده است. هم اکنون 76 نفر در بخش آی سی یو بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند که از این تعداد 22 نفر تحت ونتیلاتور قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی آذربایجان‌ غربی، عنوان کرد: در شبانه روز گذشته یک مورد فوتی در سطح استان گزارش شده است. با احتساب آمار امروز کل فوتی‌های استان  به 7 هزار و 725 نفر رسید.
استان فارس/ شیراز در وضعیت کم خطر قرار گرفت
براساس آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی استان‌ها در استان فارس تغییری مشاهده می‌شود که براساس آن رنگ قرمز از نقشه استان رنگ باخته و هم اکنون دو شهرستان سرچهان و اوز در استان فارس در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد.
همچنین 11 شهرستان آباده، اقلید، بوانات، مرودشت، بیضاء، ارسنجان، بختگان، فسا، فراشبند، لامرد و مهر در وضعیت آبی و دیگر شهرستان‌ها از جمله شیراز وضعیت زرد کرونایی قرار دارند. 
براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و 232 هزار و 648 تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 658 هزار و 628 بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و 811 هزار و 287 تست تشخیصی مولکولی بوده که 532 هزار و پانزده مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون 421 هزار و 361 مورد تست سریع انجام شده و 126 هزار و 613 بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری 38 بیمار جدید در 24 ساعت گذشته، هم اکنون 248 بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 47 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
متاسفانه در 24 ساعت گذشته 3 مورد جدید فوتی کووید19 در فارس ثبت شده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید19 از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و 145 نفر رسید.
در حال حاضر مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با احتساب چهار دز، به هشت میلیون و 276 هزار و 149 دز رسیده که از این تعداد سه میلیون و 433 هزار و 479 دز نوبت اول، سه میلیون و 140 هزار و 32 دز نوبت دوم، یک میلیون و 573 هزار و 618 دز نوبت سوم و 129 هزار و بیست دز یادآور واکسن بوده است.
استان قزوین/ افزایش 75 درصدی نرخ بستری‌های کرونایی در استان 
جلال رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از افزایش 57 درصدی موارد قطعی ابتلای روزانه به کرونا خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر 11 مورد قطعی ابتلای به کرونا در آزمایشگاه‌های منتخب کووید استان قزوین شناسایی شدند که این آمار نسبت به روز قبل 4 نفر افزایش داشته است.
وی با اشاره به افزایش 75 درصدی موارد روزانه بستری‌های کرونایی گفت: در شبانه‌روز گذشته 21 بیمار کرونایی جدید با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شدند که این آمار در قیاس با روز پیش 9 نفر بیشتر شده است.
رحمانی با بیان اینکه تعداد بیماران بدحال کرونایی در استان قزوین در 24 ساعت اخیر 50 درصد افزایش یافت، اضافه کرد: در حال حاضر 6 بیمار کرونایی با وضعیت وخیم جسمی و تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان قزوین زیر دستگاه ونتیلاتور بستری شده اند که این آمار نسبت به روز گذشته 2 نفر بیشتر شده است.
وی از افزایش 100 درصدی و 2 برابر شدن نرخ مرگ‌ و میر کرونایی روزانه در استان خبر داد و گفت: در 24 ساعت گذشته 2 بیمار کرونایی بدحال به خاطر علائم شدید بیماری و ضعف مفرط جسمانی فوت کردند که این آمار یک نفر بیشتر از روز قبل بود.
معاون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین در ادامه به کاهش 31 درصدی موارد بهبودیافتگان روزانه کرونایی اشاره کرد و افزود: در شبانه‌روز اخیر 15 بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های قزوین مرخص شدند که این آمار نسبت به روز پیش 7 نفر کمتر شده است.
رحمانی با اشاره به افزایش 24 درصدی جمعیت کل بستری‌های کرونایی استان قزوین ادامه داد: در حال حاضر 68 بیمار کرونایی به دلیل داشتن علائم تنفسی حاد در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شده‌اند که این آمار در مقایسه با روز گذشته 13 نفر افزایش یافته است.
 
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین