تاریخ انتشاردوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۷
plusresetminus
حزب الله:امیر سرتیپ دوم «چشک» از افزایش چشمگیر برد و دقت موشک‌های هوانیروز خبر داد.
۰
کد مطلب : ۲۹۲۳۵۱
افزایش چشمگیر برد و دقت موشک‌های هوانیروز
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،معاون عملیات نیروی زمینی ارتش با اشاره به توانمندی‌های رزمی هوانیروز در زمینه هلی‌برن و تیراندازی شبانه، اظهار داشت: در جریان رزمایش اخیر نیروی زمینی ارتش (رزماش اقتدار ۱۴۰۱) برای نخستین بار حجم گسترده‌ای از بالگرد‌های تهاجمی و رزمی عملیات هلی‌برن و تاخت شبانه را با موفقیت اجرا کردند.
امیر چشک افزود: تمامی یگان‌های حاضر در این رزم شبانه از تسلیحات و تجهیزات متناسب با افزایش برد عملیاتی در شب استفاده کردند که غالب این تجهیزات و تسلیحات بومی و ارتقایافته توسط متخصصان داخلی ارتش و صنعت دفاعی است.
معاون عملیات نیروی زمینی ارتش با اشاره به افزایش قابل ملاحظه برد موشک‌های هوانیروز گفت: بالگرد‌های شکاری هوانیروز به موشک‌های هوشمند با قابلیت «شلیک کن، فراموش‌کن» مجهز شده‌اند.
وی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین موشک‌های هوا به زمین هوانیروز، نوع ارتقایافته موشک «شفق» است که در رزمایش اقتدار ۱۴۰۱ نزاجا در عملیات شبانه مورد ارزیابی قرار گرفت و با کمترین ضریب خطا اهداف مورد نظر را مورد اصابت قرار داد.
امیر چشک ادامه داد: موشک ارتقایافته شفق نسبت به گذشته از برد سه برابری برخوردار شده و قابلیت انهدام اهداف دوردست در شب را دارد.
معاون عملیات نزاجا خاطرنشان کرد: از دیگر دستاورد‌های هوانیروز بهره‌گیری از سامانه‌های خودحفاظتی بالگرد‌هاست که در رزمایش اخیر نیز مورد تست و ارزیابی میدانی قرار گرفت.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین