تاریخ انتشاردوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۶
plusresetminus
حزب الله: فرماندهی ارتش روسیه می‌گوید حمله هوایی به استان ادلب سوریه به کشته شدن حداقل ۴۵ جنگجوی تروریستی جبهه النصره منجر شد.
۰
کد مطلب : ۲۹۲۳۳۲
روسیه مواضع جبهه النصره در سوریه را هدف قرار داد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،جنگنده‌های روسیه مواضع گروه‌های تروریستی در سوریه را هدف قرار دادند. این خبر را سرلشکر «اولگ اگوروف»، معاون مرکز روسی آشتی سوریه اعلام کرد و گفت: در حمله هوایی روسیه در استان ادلب سوریه چهل و پنج جنگجوی گروه تروریستی جبهه النصره کشته شدند.
تلفات اعضای گروه تروریستی جبهه النصره در نتیجه حمله هوایی روسیه روز یکشنبه در منطقه شیخ یوسف در استان ادلب صورت گرفت و در این حمله یک انبار تسلیحات و دو انبار مواد منهدم شد.
ایگوروف در یک نشست خبری گفت که تروریست‌های کشته شده در این حمله مستقیماً در حملات به سربازان و غیرنظامیان سوری و همچنین تدارک خرابکاری و فعالیت‌های تروریستی در ادلب مشارکت داشتند.
ایگوروف خاطرنشان کرد: شبه نظامیان این گروه تروریستی در یک روز پنج حمله توپخانه ای در منطقه کاهش تنش ادلب در سوریه انجام دادند. وی افزود که در استان حلب سه گلوله باران ثبت شده است، در حالی که در استان لاذقیه دو گلوله گزارش شده است.
از زمان برقراری مناطق کاهش تنش در نقاط مختلف سوریه به ویژه در ادلب، تروریست‌های جبهه النصره هر بار اقدام به نقض این مناطق می‌کنند. حملات اخیر جنگنده‌های روسی نیز در پاسخ به اقدام جبهه النصره در نقض مناطق کاهش تنش در ادلب انجام شد.
انجام حملات گروه تروریستی جبهه النصره برخلاف توافقات صورت گرفته در زمینه عدم حمله به مناطق مذکور است که بار دیگر از سوی تروریست‌ها نقض شده است.
گفتنی است مناطق شمال شرقی سوریه از جمله استان ادلب و بخش‌هایی از استان‌های حلب، حماه و لاذقیه جزو مناطق کاهش تنش در این کشور محسوب می‌شوند.
استان ادلب به عنوان آخرین پایگاه باقی مانده برای تروریست‌های «هیئت تحریر شام» محسوب می‌شود که جبهه النصره ستون فقرات این گروه تروریستی را تشکیل می‌دهد. در ادلب همچنین برخی از گروه‌های تروریستی تحت امر ترکیه نیز حضور دارند.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین