تاریخ انتشاردوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۶
plusresetminus
حزب الله:عضو کمیته اربعین، صنعت بیمه گفت: وراث فرد فوت شده باید انحصار وراثت را انجام دهند و پس از مشخص شدن وراث و تشکیل پرونده خسارت به طور کامل در اسرع وقت پرداخت خواهد شد.
۰
کد مطلب : ۲۹۲۳۲۶
روند پرداخت غرامت به زائران و وراث فوت شدگان دارای بیمه اربعین چگونه است؟
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،یوسف مقدمی عضو کمیته اربعین ،صنعت بیمه در خصوص شرایط و نحوه پرداخت خسارت بیمه اربعین نکاتی را بیان کرد.
سوال:بیمه زائران اربعین چه زمانی به اتمام می رسد؟
مقدمی: زمان اتمام ساعت ۲۴ فردای روزی است که افراد برمی‌گردند یعنی اگر فردی امروز برمی گردد تا ساعت ۱۲ شب فردا نیز تحت پوشش بیمه است که اگر خدایی نکرده در مسیر بازگشت اتفاقی رخ داد تحت پوشش باشد.
سوال:برای هزینه بیماری کرونا که بلافاصله جواب تست آن مشخص نمی شود چه شرایطی وجود دارد؟
مقدمی:البته برای بیماری کرونا اگر تا سه روز بعد از برگشت یک تست pcr فرد داشته باشد که نشان‌دهنده بیماری کرونا باشد آن نیز تحت پوشش بیمه قرار دارد که هزینه هایی که بایت کرونا پرداخت می شود از محل این بیمه نامه قابل پرداخت است.
سوال:آیا زائران دوباره  برای تمدید بیمه برگشتی باید به سامانه مراجعه کنند؟
مقدمی:نه نیازی به تمدید مجدد نیست و همان بیمه نامه که ابتدا پرداخت شده کافی است.
سوال:پرداخت غرامت به فوتی ها و موارد آسیب دیده چه زمان آغاز و چه مدت زمان بر خواهد بود؟
مقدمی:یک آمار اولیه منتشر شد .هنوز آمار تجمیعی وجود ندارد و کمی زمان خواهد برد حدود ۱۰۰ مورد تاکنون شناسایی شده که از افراد فوتی بیمه داشته اند .شاید این تعداد بر اساس آمار هایی که از دستگاه های متخلف مانند هلال احمر و وزارت بهداشت گرفته می شود افزایش پیدا کند.
در کل فرآیند پرداخت خسارت شروع شده است؛ باید وراث فرد فوت شده انحصار وراث را انجام دهند پرونده تشکیل و بعد از مشخص شدن وراث خسارت به طور کامل پرداخت خواهد شد.کار تشکیل پرونده در شعب بیمه مشخص شده شروع شده است. تا مدارک و فرآیند دیگر مانند گزارشات علت فوت نیز گرفته شود در نهایت خسارت در اسرع وقت پرداخت می شود.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین