تاریخ انتشاريکشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۴
plusresetminus
معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی طی مصاحبه‌ای با Dozhd TV گفت که کاخ سفید سه‌شنبه این هفته سفیر جدید آمریکا در روسیه را معرفی خواهد کرد.
۰
کد مطلب : ۲۹۲۲۶۷
کاخ سفید این هفته سفیر جدید آمریکا در روسیه را معرفی می‌کند
پس از آنکه «جان سالیوان» ۶۲ ساله، سفیر پیشین آمریکا در روسیه در تاریخ ۴ سپتامبر مسکو را ترک کرد، درحال حاضر منصب سفیر آمریکا در روسیه خالی است. او از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در دسامبر ۲۰۱۹ برای این پست برگزیده شده بود.
در همین راستا، ویکتوریا نولاند، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی روز شنبه گفت که کاخ سفید سفیر جدید آمریکا در روسیه را معرفی خواهد کرد و برای اولین بار یک زن برای این مقام منصوب خواهد شد.
روز چهارشنبه، سی‌ان‌ان به نقل از منابعی گزارش داد که جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا قصد دارد "لین تریسی"، سفیر فعلی آمریکا در ارمنستان را برای مقام سفیر آمریکا در روسیه منصوب کند. براساس گزارش این شبکه تلویزیونی، دولت بایدن امیدوار است که سنای آمریکا سریعا نامزدی تریسی برای این مقام را تصویب کند تا او به زودی بتواند کار خود را در مسکو شروع کند. این شبکه در ادامه اعلام کرد که مقامات آمریکایی از پیش درخواست‌نامه‌ای را در این زمینه برای فدراسیون روسیه ارسال کرده‌اند.
تریسی از پیشتر در روسیه کار کرده است: از سال ۲۰۱۴ الی ۲۰۱۷ و او طی آن سال‌ها معاون «جان تفت» سفیر وقت آمریکا در روسیه بود. اگر انتصاب تریسی تصویب شود، اولین زنی خواهد بود که در مقام سفیر آمریکا در روسیه فعالیت خواهد کرد. او همچنین از سال ۲۰۱۹ به عنوان سفیر ارشد واشنگتن در ارمنستان فعالیت کرده است.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین