تاریخ انتشاريکشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۲
plusresetminus
حزب الله:امروز در بازار لوازم‌خانگی کالاهای قاچاق به وفور یافت شده و فروش لوازم‌خانگی دست دو به نام نو بر بی‌اعتمادی مردم به محصولات موجود در بازار اضافه کرده است.
۰
کد مطلب : ۲۹۲۲۵۳
فروش لوازم‌خانگی دست‌دوم به اسم نو در بازار
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،ماجرای فروش لوازم‌خانگی دست‌دوم در بازار موضوعی است که متداول بوده و به دلیل کاهش قدرت خرید مردم رونق بیشتری هم پیدا کرده است، اما مهم اینجاست برخی از این شرایط سوءاستفاده کرده و در کارگاه، انبار یا پشت مغازه خود لوازم‌خانگی دست‌دوم را تعمیر و رنگ می‌کنند و به اسم نو یا حتی قاچاق با قیمت‌های پایین‌تر و با گارانتی به مردم می‌فروشند.
 
 مشتریان هم بی‌خبر از این موضوع با شنیدن قیمت ارزان آنها اقدام به خرید می‌کنند در حالی که کالاهای دست‌دوم خریده‌اند و هر لحظه با خرابی آن روبه‌رو خواهند شد. اما چرا طی چند روز اخیر فروش لوازم‌خانگی دست‌دوم با حرف و حدیث‌های مختلفی روبه‌رو شده است؟ 
 
داستان از این قرار است که هفته گذشته محمد‌مهدی برادران، معاون وزیر صنعت از شناسایی ۹ کامیون لوازم‌خانگی تقلبی در فروشگاهی که لوازم دست‌دوم خریداری و بازسازی و به نام برندهای خارجی عرضه می‌کرد، خبر داد و گفت: درخواست ما به عنوان وزارت صمت این است که این کالاها امحا شوند. این کالاها قاچاق نیستند، اما مشمول قانون کالای قاچاق می‌شوند.
 
درخواست ما از دستگاه قضایی این است که تعیین حداکثر مجازات در قالب تشدید جرم برای آنها در نظر گرفته شود. به گفته برادران، علاوه بر وجود کالای قاچاق، برخی افراد کالاهای خارجی را با عنوان برندهای داخلی به بازار عرضه می‌کردند که تولیدکنندگان زمان ارائه خدمات پس از فروش متوجه این اقدام شده و از این افراد شکایت کردند. به همین منظور بهتر است مردم از ابتدا کد رهگیری و کد شناسه را رصد کنند تا از اصالت کالا مطمئن شوند.
منبع : دنیای اقتصاد
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین