تاریخ انتشاريکشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۵
plusresetminus
حزب الله:برخی از دانشگاه ها از امروز (یکشنبه) ۲۷ شهریور کلاس های خود را به صورت کاملا حضوری برگزار خواهند کرد.
۰
کد مطلب : ۲۹۲۲۴۸
زنگ بازگشایی دانشگاه ها به صدا درآمد/ شروع آموزش های حضوری دانشجویان از امروز
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،بسیاری از دانشگاه‌ها از امروز (یکشنبه) ۲۷ شهریور‌‌، سال تحصیلی جدید را به شیوه کاملا حضوری آغاز خواهند کرد.
وزارت علوم پس از گذشت حدود ۳ سال از مجازی بودن دانشگاه ها به صورت صریح اعلام کرده است که تمام دانشگاه ها باید حتما از روش ۱۰۰ درصد حضوری استفاده کنند؛ اما در موارد محدود می توانند از شیوه مجازی هم استفاده کنند.
دانشگاه تهران 
رئیس دانشگاه تهران درباره نحوه آموزش سال تحصیلی جدید این دانشگاه گفت: با توجه به تجاربی که در دوران شیوع کرونا به دست آورده‌ایم، کلاس‌های درسی در برخی رشته‌ها به صورت آموزش تلفیقی (حضوری و الکترونیکی) برگزار می‌شوند.
 بر اساس برنامه آموزشی این دانشگاه، کلاس‌های ترم اول دانشگاه تهران از یکشنبه ۲۷ شهریور شروع خواهند شد.
دانشگاه شهید بهشتی
بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه شهید بهشتی دانشجویان از شنبه ۱۹ شهریور تا دوشنبه ۲۱ شهریور مهلت انتخاب واحد داشتند. کلاس‌ها نیز از امروز ۲۷ شهریور آغاز می شوند و دانشجویان می توانند از دوم تا چهارم مهر حذف و اضافه دروس مورد نظر را انجام دهند.
آخرین مهلت حذف تک‌‎‌درس چهارشنبه ۳۰ آذر و پایان کلاس‌ها چهارشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۱ خواهد بود.
دانشگاه صنعتی شریف
کلاس های این دانشگاه نیز طبق برنامه آموزشی منتشر شده از امروز یکشنبه ۲۷ شهریور آغاز می شوند. بر اساس تقویم آموزشی نیم سال اول تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ مصوب هیئت رئیسه این دانشگاه که در پایگاه اطلاع رسانی مدیریت امور آموزشی بخش تقویم آموزشی دانشگاه صنعتی شریف منتشر شده، ثبت‌نام دانشجویان از یکشنبه ۱۳ شهریور تا چهارشنبه ۱۶ شهریور انجام شده است.
زمان ترمیم و ثبت‌نام با تأخیر دانشجویان نیز از شنبه نهم مهر تا سه‌شنبه ۱۲ مهر خواهد بود.
زمان حذف تک‌درس شنبه ۲۶ آذر تا شنبه پنجم دی است. کلاس‌های این ترم دانشگاه صنعتی شریف نیز چهارشنبه هفتم دی به پایان می رسند.
دانشگاه تربیت مدرس
طبق تقویم آموزشی نیم سال اول و دوم سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ مصوب جلسه دهم خرداد شورای آموزشی این دانشگاه، زمان شروع کلاس ها در نیم سال اول از امروز ۲۷ شهریور و در نیم سال دوم ۱۶ بهمن  پایان می یابند.
بر این اساس انتخاب واحد در نیم سال اول، پنجم تا ۹ شهریور بود که این تاریخ ویژه دانشجویان دکتری و هفتم تا نهم شهریور ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد بود.
زمان حذف و تعویض دروس در نیم سال اول تحصیلی ۱۰ و ۱۱ مهر و در نیم سال دوم اول و دوم اسفند و پایان کلاس ها نیز در نیمسال اول ۱۵ دی  ۱۴۰۱ و در نیمسال دوم ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ خواهد بود.
دانشگاه صنعتی امیرکبیر
ثبت نام مقطع تحصیلات تکمیلی این دانشگاه هم روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۲ و ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ و ثبت نام مقطع کارشناسی روزهای شنبه و یکشنبه ۱۹ و ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ اعلام شده بود. شروع کلاس های این دانشگاه از امروز یکشنبه ۲۷ شهریور خواهد بود.
دانشگاه علم و صنعت
تقویم آموزشی نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۱ دانشگاه علم و صنعت نشان می دهد انتخاب واحد تمام مقاطع از ۱۹ شهریور آغاز شده بود و شروع کلاس‏ های این دانشگاه هم از امروز ۲۷ شهریور است.
دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
ترم تحصیلی نیم سال اول ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی از ۲۷ شهریور شروع می شود و تا ۲ بهمن سال جاری ادامه خواهد داشت.
دانشگاه الزهرا
کلاس های دانشگاه الزهرا(س) از ۲۷ شهریور آغاز می شوند و کلاس ها به مدت ۱۶ هفته ادامه دارند. 
دانشگاه علم و فرهنگ
بر اساس اعلام دانشگاه علم و فرهنگ کلاس ها از ۲۷ شهریور آغاز می شوند و تا  ۱۵ دی ادامه دارند. تعداد محدودی از دروس در این دانشگاه به صورت مجازی ارائه می شوند.
دانشگاه جامع علمی کاربردی
بر اساس اظهارات معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی دانشجویان این دانشگاه هم از امروز ۲۷ شهریور در کلاس های درس حضور می یابند.
دانشگاه خوارزمی
انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه خوارزمی از ۱۳  تا ۱۶ شهریور  بود و انتخاب واحد نیز با تاخیر ۱۹ و  ۲۰ شهریور انجام می شود. کلاس ها از امروز یکشنبه ۲۷ شهریور آغاز می شوند.
 
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین