تاریخ انتشارشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۵
plusresetminus
حزب الله: سازمان هواشناسی نسبت رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و احتمال خیزش گردوخاک از ظهر تا اواخر وقت دوشنبه (۲۸ شهریورماه) در دو استان جنوب کشور هشدار داد.
۰
کد مطلب : ۲۹۲۲۰۷
رگبار و خیزش گردوخاک در جنوب کشور
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، سازمان هواشناسی با صدور هشداری نارنجی‌رنگ از رشد ابرهای همرفتی همراه با رخداد رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و احتمال خیزش گردوخاک از ظهر تا اواخر وقت دوشنبه (۲۸ شهریورماه) در جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان خبر داد.
بر اثر این مخاطرات احتمال جاری شدن روان‌آب، آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی، صاعقه، خسارت بر اثر باد شدید، در مناطق مستعد همراه با خیزش گردوخاک موقت و احتمال آسیب به صنعت کشاورزی وجود دارد.
سازمان هواشناسی کشور برای جلوگیری از آسیب احتمالی اجتناب از تردد و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه‌های فصلی،عدم تردد عشایر کوچ‌رو در ارتفاعات و پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی را توصیه می‌کند.
به گزارش ایسنا در هشدار نارنجی‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بیتی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین