تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۶
plusresetminus
حزب الله: رئیس مجلس شورای اسلامی با انتشار مطلبی در فضای مجازی تاکید کرد: برخی از رسانه‌ها حرف‌های بنده را در خصوص ربوی بودن فعالیت بانک‌ها به صورت نادرست منتشر کردند.
۰
کد مطلب : ۲۹۲۱۲۱
توضیحات قالیباف در خصوص انتشار نادرست اظهاراتش در موضوع بانک‌ها
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی، توضیحاتی در خصوص اظهارات اخیر خود در موضوع بانک‌ها ارائه داد.
قالیباف در این خصوص تصریح کرد: برخی از رسانه‌ها حرف‌های بنده را در خصوص ربوی بودن فعالیت بانک‌ها به صورت نادرست منتشر کردند، رسانه‌ها در این خصوص شیطنت کردند و صحبت‌ها را تقطیع کرده و در کنار یکدیگر قراردادند که اگر مطالب به‌صورت کامل منتشر می‌شد، تضادی در آن‌ها وجود نداشت.
وی افزود: منظور بنده این بود که همه عقود و عملیات بانکی بدون ربا و مبتنی بر فقه اسلامی و احکام مراجع بوده و هیچ شکی در آن نیست، اما این موضوع را همه ما می‌دانیم که در مرحله آخر که در پیشخوان شعب بانک‌ها اقداماتی انجام می‌شود، عملاً بخشی از قراردادهایی که منعقد می‌شود، هم طرف بانک و هم مشتری می‌داند که مبلغ دریافتی در محل دیگری هزینه می‌شود، همچنین در بخش‌های دیگری مانند بازار سرمایه، بانک‌ها به‌گونه‌ای عمل می‌کنند و شبهاتی در این حوزه وجود دارد و نباید منکر آن شویم، البته باید دقت و توجه کنیم که این‌گونه رفتارها، زحمات شبکه بانکی را بی‌اثر می‌کند.
‎رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بانک‌ها از مجموعه نقدینگی که در اختیاردارند، عملاً ۵۰ الی ۶۰ درصد آن را به بهانه‌های مختلف نگه‌داشته و باقی آن را در چرخه فعالیت قرار می‌دهند. این در حالی است که مبالغی که در اختیار بانک‌هاست، سرمایه‌های مردم بوده و باید در چرخه اقتصاد قرار گیرد.
منبع : مشرق
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین