تاریخ انتشاريکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۸
plusresetminus
حزب الله:سخنگوی وزارت خارجه چین گفت تا زمانی که واشنگتن آسیب رساندن به مردم افغانستان را متوقف نکند، مصیبت آنها پایان نخواهد یافت.
۰
کد مطلب : ۲۸۹۳۵۴
چین: آمریکا همچنان در حال آسیب رساندن به افغان‌ها است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،«وانگ وبین» سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار داشت توقیف دارایی‌های افغانستان توسط آمریکا به شدت به فروپاشی اقتصادی افغانستان کمک کرد.
وی افزود تصمیم دولت بایدن به تقسیم این دارایی‌ها به دو بخش، خودسرانه و غیرقابل توجیه است و تلاش‌ها برای بهبود اقتصاد افغانستان را تضعیف می‌کند.
وبین ادامه داد: در حالی که تقریباً یک سال از خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان می‌گذرد منتقدان در سراسر جهان استدلال می‌کنند آمریکا هنوز از آسیب رساندن به مردم افغانستان دست برنداشته است و حتی این روند تشدید شده است.
سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به بحران انسانی جاری در افغانستان گفت: آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل هشدار داد میلیون‌ها افغان در آستانه مرگ هستند. یک مقام برنامه جهانی غذا نیز خاطرنشان کرد 98 درصد مردم افغانستان با ناامنی غذایی روبرو هستند و نزدیک به نیمی از کودکان زیر پنج سال افغانستان از سوء تغذیه حاد رنج می‌برند.
وی تصریح کرد: نزدیک به 20 سال «تحول اجباری» تحمیل شده توسط آمریکا بر افغانستان نه تنها نتوانسته است مردم افغانستان را از فقر و آشفتگی نجات دهد، بلکه بحران بقای بشر و توسعه ملی را بدتر کرده است. این نمونه کتاب درسی دیگری است که نشان می‌دهد چگونه دموکراسی آمریکایی جهان را بی‌ثبات می‌کند.
وبین اضافه کرد: اگرچه نظامیان آمریکایی افغانستان را ترک کرده‌اند، جنایات انجام شده در این کشور همچنان ادامه دارد. تا زمانی که آمریکا آسیب رساندن به مردم افغانستان را متوقف نکند، مصیبت آنها پایان نخواهد یافت.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین