تاریخ انتشاريکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۵
plusresetminus
حزب الله:رییس شورای شهر محمدشهر گفت: با توجه به اینکه محمدشهر در حوزه عمرانی عقب ماندگی‌هایی دارد، تلاش کردیم این شهر را به کارگاهی عمرانی تبدیل کنیم.
۰
کد مطلب : ۲۸۹۳۳۳
انتخاب محمدشهر به عنوان شهر مهربان استان البرز
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،محمد مهرزاده روز شنبه (۲۲ مرداد) در جلسه قدردانی از خبرنگاران اظهار کرد: امسال در کمیسیون‌های مختلف شورای شهر برنامه ریزی مدونی صورت گرفته تا در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی و... شاهد اتفاقات اثربخشی باشیم.
وی ادامه داد: خوشبختانه با همدلی شورا و شهرداری، شاهد این بودیم که محمدشهر در سال ۱۴۰۰ به عنوان شهر برتر و  شهر مهربانی در حوزه فرهنگی بین شهرهای استان البرز منتخب شد.
این مسئول تاکید کرد: با تلاش صورت گرفته توسط اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر،  در بودجه امسال حدود ۱۲ میلیارد تومان بودجه فرهنگی در نظر گرفته شده که بخش زیادی از آن صرف مراسم مناسبی از جمله اعیاد خواهد شد.
مهرزاده تاکید کرد:  در این دوره از شورا  اهداف با نظم پیگیری می‌شود و کاری روی زمین نمی‌ماند.
این مسئول با بیان اینکه بسیاری از اقداماتی که در این دوره از مدیریت شهری به سرانجام رسیده رسانه‌ای نشده، گفت: تمام تلاش ما این بوده که در طول یکسال گذشته بهترین خدمات را به شهروندان ارائه دهیم و البته منکر مشکلات موجود نیستیم.
رئیس شورای شهر محمدشهر اضافه کرد: با توجه به اینکه محمدشهر در حوزه عمرانی عقب ماندگی‌هایی دارد، تلاش کردیم این شهر را به کارگاهی عمرانی تبدیل کنیم.
وی افزود: بودجه عمرانی امسال محمد شهر با توجه به افزایش قیمت مصالح، بودجه درخوری است و امیدواریم بتوانیم با این اعتبارات بخشی از مشکلات شهر و شهروندان را حل کنیم.
مهرزاده در ادامه با اشاره به جلسات برگزار شده در سال گذشته گفت: با توجه به برگزاری هفتگی جلسات ۴۸ جلسه برگزار شد و طی آن ۱۸۰ مصوبه بررسی شد که از این تعداد ۱۵۶ مصوبه در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ تصویب  و با ۱۸ مورد مخالفت شد.
وی با تاکید بر همراهی اعضای شورا افزود: بیش از ۷۰ درصد از مصوبات شورا با موافقت هفت رای اعضا بود.
مهردادحسن زاده شهردار محمدشهر هم در این جلسه با اشاره به اینکه در این دوره از مدیریت شهری با اشاره اینکه اساس فعالیت شهرداری‌ها مدیریت درآمد و هزینه است، اظهار کرد: بودجه امسال محمدشهر در مجموع ۳۶۶ میلیارد تومان است که  ۵۸ درصد آن به پروژه‌های عمرانی و مابقی به هزینه های جاری اختصاص پیدا می‌کند.
وی با بیان اینکه با برنامه ریزی صورت گرفته بخشی از بودجه امسال در بودجه امسال محمد شهر برای بهسازی ایستگاه‌های اتوبوس، زیباسازی شهر، فعالیت‌های فرهنگی،  نورپردازی، دیوارنگاره و احداث پارک هزینه می‌شود، گفت: خرید سطل‌های زباله، تملک اراضی، آسفالت و جدولگذاری معابر از دیگر برنامه‌های شهرداری محمدشهر در سال جاری است.
شهردار محمد شهر توضیح داد: علاوه بر این، ایجاد بازارچه عرضه مستقیم مایحتاج عمومی در ۱۱ هزار متر مربع، احداث پارک ۷۰ هکتاری بالادست جعفر آباد و ایجاد تفرجگاه های محلی از دیگر برنامه‌های محوری این دوره از مدیریت شهری است که بخشی از آن تا پایان سال انجام می‌شود.
این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود به نگرانی شهروندان در خصوص وضعیت سفره‌های زیرزمینی و خطر وقوع سیلاب در زمان بارندگی اشاره کرد و افزود: بر اساس اسناد و مطالعات بالادستی، برای تقویت سفره‌های زیر زمینی و پیشگیری از حوادث ناشی از سیلاب در مواقع بارندگی، مهار و هدایت آب‌های سطحی ۵ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده تا با تزریق آن بتوان از خطرات احتمالی پیشگیری کرد.
شهردار محمدشهر توضیح داد: برای پیشگیری از وقوع سیلاب احتمالی بنا شده ۶ کیلومتر از کانال آب سیاه جوی به صورت مستمر لایروبی شود.
این مسئول در ادامه با گلایه از ناکارآمدی طرح تفصیلی این شهر گفت: بسیاری از ساخت و سازهای بی رویه و ناکارآمد از ضعف این طرح نشآت می‌گیرد.
حسن زاده تاکید کرد: امروز این شهر نیازمند تصویب طرح جامع با افق ۱۰ ساله است تا بتوانیم با برنامه ریزی و با اصول استاندارد در مسیر توسعه شهر گام برداریم.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین