تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۹
plusresetminus
حزب الله:وزیر خارجه جمهوری آذربایجان از گذر مسیر ارتباطی با نخجوان از راه ایران خبر داد.
۰
کد مطلب : ۲۸۹۰۹۸
جمهوری آذربایجان: به نخجوان از طریق ایران متصل می‌شویم
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،«جیحون بایرامف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در اظهارات روز سه‌شنبه خود از گذشتن راه ارتباطی میان باکو با نخجوان از ایران خبر داد.
به گزارش خبرگزاری توران ترکیه، بایرامف در ادامه افزود: «آذربایجان یک مسیر جایگزین برای اتصال به نخجوان از طریق رود ارس دارد و ارمنستان را دور می‌زند. به همین منظور طبق توافق با ایران، باکو هم اکنون ساخت اولین پل بر روی رود ارس را آغاز کرده است.»
بایراموف در ادامه از ارمنستان برای «تعلل در اقدامات مربوط به طرح کریدور زنگزور» انتقاد کرد و گفت: «جمهوری آذربایجان این فرصت را به ارمنستان می‌دهد تا از عناصر همکاری منطقه‌ای دور نماند. اگر ایروان تصمیم اشتباه بگیرد به خودش ضربه خواهد زد.»
این در حالی است که در تازه‌ترین اظهار نظر، «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه در کنفرانس سفیران به همراه جیحون بایراموف و «هلگا ماریا اشمیت» دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا گفت: «به ارمنستان بار دیگر هشدار می‌دهم که از اقدامات تحریک‌آمیز خودداری کند. ترکیه و جمهوری آذربایجان متعهد به تقویت ثبات، آرامش و صلح منطقه هستند. عادی‌سازی روابط به نفع ارمنستان نیز هست. آینده فقط با حرف‌های زیبا ساخته نمی‌شود. باید اقدامات ملموس انجام داده و توافقات را اجرا کنیم.»
در حال حاضر چندین دهه از درگیری میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر منطقه کوهستانی «قره باغ» می‌گذرد.
مذاکرات بین دو کشور برای عادی‌سازی روابط میانشان با میانجیگری ترکیه آغاز شده، اما تاکنون به نتیجه نرسیده است. همچنین این مذاکرات به شدت مورد انتقاد مردم ارمنستان قرار گرفته است.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین