تاریخ انتشارشنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۱
plusresetminus
حزب الله:رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری متهمی خبر داد که با جعل هویت یک فعال اجتماعی و راه‌اندازی یک صفحه اینستاگرامی از بیش از ۳۰ نفر از شهروندان کلاهبرداری کرده بود.
۰
کد مطلب : ۲۸۸۸۹۲
کلاهبرداری اینستاگرامی به بهانه کمک به نیازمندان در ماه محرم
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار کرد: یکی از فعالین اجتماعی مطرح در کشور به پلیس فتا مراجعه و عنوان کرد یک صفحه جعلی با نام و تصاویر وی در شبکه‌های اجتماعی ساخته شده و با بهانه دریافت وجه تحت عنوان کمک به نیازمندان از شهروندان کلاهبرداری می‌کند. ش
این مقام انتظامی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات خود را آغاز کرده و در بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد یک صفحه اینستاگرامی با بیش از ۵۰ هزار نفر دنبال کننده با سوء‌استفاده از جایگاه اجتماعی شاکی با جعل هویت وی با استفاده از تصاویر آرشیوی و ترفند کمک به افراد بی ضاعت از کاربران کلاهبرداری می‌کند.
وی افزود: کارآگاهان سایبری پلیس فتا پایتخت با بهره‌گیری از روش‌های علمی مجرم را در فضای مجازی شناسایی کرده و با به دست آمدن اطلاعات هویتی پس از تشریفات قضایی متهم را در یکی از مناطق غربی تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.
سرهنگ گودرزی بیان داشت: مجرم در تحقیقات به‌عمل‌آمده به ساخت کانال جعلی با نام و مشخصات شاکی در شبکه اجتماعی اینستاگرامی و دریافت وجه از بیش از ۳۰ نفر از شهروندان اعتراف و ابراز پشیمانی کرد و انگیزه خود را کسب مال نامشروع و مطرح شدن در فضای مجازی عنوان کرد.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: به طور معمول افراد سودجو با استفاده از بستر شبکه‌های اجتماعی و هویت‌های مجازی جعلی که با جذابیت‌های ظاهری اغواکننده آراسته شده اقدام به فریب قربانیان خود کرده و از جملات زیبا و فریبنده برای رسیدن به نیت شوم خود استفاده می‌کنند لذا هموطنان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین