تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵
plusresetminus
حزب الله:مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: بارش‌ها و سیلاب اخیر فقط ۱۰ میلیون مترمکعب یعنی معادل مصرف سه روز آب تهران به ذخایر آبی اضافه کرده است.
۰
کد مطلب : ۲۸۸۶۶۴
آورد آبی سیلاب‌ها فقط معادل ۳ روز مصرف آب تهران بود
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، محمدرضا بختیاری با اشاره به میانگین مصرف روزهای اخیر تهران که معادل سه میلیون و 600هزار مترمکعب بوده است گفت: در پی بارش‌ها و سیلاب‌های اخیر این تصور نادرست در افکار عمومی شکل گرفته که آورد آبی سیلاب‌ها کمک زیادی به ذخایر و منابع آبی کرده است و این در حالی است که بخش عمده‌ این سیلاب‌ها در حوضه‌های آبریز نبوده است.
 
وی افزود: بارش‌ها و سیلاب اخیر حدود 10 میلیون مترمکعب یعنی معادل مصرف سه روز آب تهران به ذخایر آبی اضافه کرده است.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: با آمادگی قبلی و تدابیر اندیشیده شده در چارچوب پدافند غیرعامل، حتی خروج 12ساعته تصفیه‌خانه‌های شماره 2 (کن) و هفتم تهران از مدار نیز هیچ خللی در آب‌رسانی به پایتخت ایجاد نکرد و از 30 ساعت پیش از آغاز سیلاب، آماده مواجهه با این مشکل بودیم و حجم مخازن را به گونه‌ای تنظیم کردیم که هیچ مشکلی در روند تامین آب رخ ندهد.
 
بختیاری خاطرنشان کرد: سیاست‌گذاری و اجرای پروژه‌های آب‌رسانی در استان تهران بر مبنای پدافند غیرعامل و مدیریت بحران موجب پایداری شبکه با کم‌ترین میزان خسارت شد.
 
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین