تاریخ انتشارسه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹
plusresetminus
حزب الله:دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه از اعطای هفتمین جایزه اجلاس سالیانه حقوق بشر اسلامی به شیرین ابوعاقله و دکتر مندلا ماندلا خبر داد.
۰
کد مطلب : ۲۸۸۵۹۶
اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی به شیرین ابوعاقله و مندلا ماندلا
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،کاظم غریب آبادی، در مراسم اجلاس سالیانه حقوق بشر اسلامی گفت: اعلامیه حقوق بشر اسلامی تلاشی از سوی کشورهای اسلامی برای طرح جهانی حقوق بشر است.
وی افزود: اگرچه بشریت به مراتب پیشرفته علمی دست یافته اما نیاز مبرم به ایمان دارد. غرب کوشیده با نادیده گرفتن فرهنگ کشورهای اسلامی، این کشورها را نادیده بگیرد.
غریب آبادی با بیان اینکه تحولات اخیر بیانگر این است که حقوق بشر نقص می شود، گفت: کشتار افراد بی گناه به ویژه غیر نظامیان و حمایت از کشورهای تروریستی و مخاطرات ریست محیطی و فقر از تهدیدهایی هستند که صلح جهانی را نشانه گرفته است.
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه تصریح کرد: در نتیجه این تحولات جامعه جهانی تغییراتی را پشت سر گذاشته است. نوسازی جهان به الگوهای جدیدی نیاز دارد که معنویت و عقلانیت از محورهای آن است.
وی به جزئیات هفتمین مراسم اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی اشاره و تصریح کرد: امسال هفتمین جایزه حقوق بشر اسلامی را اعطا می کنیم در سال جاری ۳۵ کاندیدا از ۲۲ کشور به کمیته اعطای جایزه معرفی شدند.
غریب آبادی در خصوص برندگان این جایزه هم گفت: در نهایت کمیته مذکور، خبرنگار شهیده شیرین ابوعاقله و دکتر مندلا ماندلا از پیشگامان ضد آپارتاید در حمایت از مردم فلسطین را به عنوان برندگان نهایی انتخاب کرد.
وی افزود: همچنین از شهید صیاد خدایی و آیت الله جوادی آملی در راستای فرهنگ سازی و گفتمان سازی حقوق بشری تقدیر می شود.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین