تاریخ انتشاردوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸
plusresetminus
رئیس جمهور لبنان امروز در جریان مشارکت در مراسم هفتاد و هفتمین سالگرد تاسیس ارتش لبنان بر حقوق این کشور در آب های سرزمینی و همچنین بهره مندی لبنان از ثروت های طبیعی اش تاکید کرد.
۰
کد مطلب : ۲۸۸۵۰۹
از حقوق لبنان در آب‌های سرزمینی و منابع طبیعی خود کوتاه نمی‌آییم
 میشل عون رئیس جمهور لبنان امروز به همراه نبیه بری رئیس پارلمان و نجیب میقاتی نخست وزیر مکلف به تشکیل دولت جدید در مراسم هفتاد و هفتمین سالگرد تأسیس ارتش لبنان شرکت کرد.
وی در شرایطی که میانجی آمریکایی در موضوع مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی میان لبنان و رژیم صهیونیستی به بیروت سفر کرده، در سخنانی در این مراسم بر حقوق لبنان در آب‌های سرزمینی و همچنین بهره مندی این کشور از ثروت‌های طبیعی اش تاکید کرد و گفت: این‌ها حقوقی هستند که هرگز نمی‌توانیم در قبال آن‌ها از خود کوتاهی به خرج دهیم و با تساهل برخورد کنیم.
میشل عون در ادامه به موضوع تشکیل دولت جدید در لبنان پرداخت و ضمن ابراز امیدواری برای تشکیل هر چه سریع‌تر آن، افزود: عدم تشکیل دولت در شرایط کنونی، لبنان را با مشکلات و معضلات بیشتری مواجه کرده و بحران اقتصادی و مالی را عمیق‌تر خواهد کرد.
وی ابراز امیدواری کرد که روند انتخاب رئیس جمهور جدید (جانشین وی) نیز مانند روند تشکیل دولت به درازا کشیده نشود. عون در این باره گفت: من برای رئیس جمهور جدید شرایط لازم را برای انجام اقدامات لازم در مسیر سخت و دشواری اصلاحاتی که آغاز کردیم، فراهم خواهم کرد.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین