تاریخ انتشاردوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵
plusresetminus
حزب الله: دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران، از کاهش قیمت برنج ایرانی و خارجی و تصمیم دولت برای لغو ممنوعیت واردات خبر داد.
۰
کد مطلب : ۲۸۸۴۹۳
محدودیت‌ها برای واردات برنج لغو می‌شوند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، مسیح کشاورز گفت: با توجه به تصمیم دولت برای لغو ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت تولید داخلی، در صورت تسریع در ترخیص برنج از گمرکات قیمت برنج ایرانی و خارج کاهش مطلوبی پیدا می‌کند.

به گفته دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران، برنج‌هایی که در گمرک زاهدان زیر سیل بودند با کمک دستگاه‌های مختلف از جمله وزارتخانه‌های کشور، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جهاد کشاورزی، ستاد بحران، سازمان ملی استاندارد، استانداری سیستان و بلوچستان به اماکن امن منتقل شده تا دچار آب‌گرفتگی نشود.
به گفته  آقای مجید حسنی مقدم معاون دفتر بازرگانی داخلی کالا های کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی پارسال حدود ۴۰ درصد کاهش تولید داشتیم و جلوی واردات هم گرفته شد. وقتی ۴۰ درصد کاهش وجود داشته اگر جلوی واردات گرفته شود قطعا قیمت بالا خواهد رفت.اما امسال شرایط بهتری داریم.ما یک مقدار تولید داریم و مقداری هم واردات نیاز داریم.با توجه به اینکه در کشور های هند،پاکستان و ...هم سال خوبی بوده برای برداشت ما پیش بینی می‌کنیم که واردات خوبی هم بتوانیم داشته باشیم.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین