تاریخ انتشارشنبه ۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸
plusresetminus
حزب الله:سازمان هواشناسی از استقرار هوای گرم در کشور خبر و نسبت به نفوذ گردوخاک به ۱۴ استان و خسارت به محصولات کشاورزی هشدار داد.
۰
کد مطلب : ۲۸۵۴۵۹
استقرار توده هوای گرم در کشور/ هشدار نفوذ گردوخاک به ۱۴ استان
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،بر اساس نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز با ورود سامانه بارشی در مناطقی از آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.
فردا بر شدت بارش‌ها در این مناطق افزوده شده و گستره آن مناطقی از اردبیل، زنجان، کردستان و کرمانشاه را فرا می‌گیرد. این وضعیت دوشنبه در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و ارتفاعات اردبیل ادامه خواهد داشت.
بر اثر فعالیت این سامانه یکشنبه در مناطقی از گیلان، مازندران، ارتفاعات قزوین، البرز و تهران رگبار باران، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق روی می‌دهد.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی با توجه به جریانات گرم و مرطوب جنوبی از امروز تا دوشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شرق هرمزگان رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.
روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در بیشتر مناطق کشور جو پایدار و آسمان آفتابی است. همچنین توده هوای نسبتا گرم تا 5 روز آینده در بیشتر مناطق کشور مستقر می‌شود.
*توصیف سامانه: گردو خاک
زمان شروع: شنبه 1401/04/04
زمان پایان: یکشنبه 1401/04/05
نوع مخاطره: خیزش و نفوذ گردوخاک، وزش باد نسبتاً شدید
منطقه اثر:
شنبه 1401/04/04: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، البرز، زنجان، کرمانشاه، قزوین.
یکشنبه 1401/04/05: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، همدان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، قزوین، قم، البرز، تهران، مرکزی، لرستان.
اثر مخاطره: کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، آسیب به صنایع حساس به گردوخاک و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی، احتمال تاخیر و لغو پرواز.
توصیه: اجتناب از حضور در فضای باز برای تمام گروه‌های حساس، مدیریت و محافظت از صنایع حساس به گردوخاک، عدم پارک خودروها در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه‌کاره، استحکام سازه های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و غیره .
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین