تاریخ انتشارپنجشنبه ۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۹
plusresetminus
حزب الله: برخی منابع خبری شامگاه چهارشنبه از حمله راکتی به یک پایگاه نظامی ترکیه در شمال عراق خبر دادند.
۰
کد مطلب : ۲۸۵۳۵۲
اخباری درباره حمله راکتی به پایگاه نظامی ترکیه در شمال عراق
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، برخی منابع خبری شامگاه چهارشنبه از حمله راکتی پ. ک. ک به پایگاه نظامی ترکیه در استان دهوک واقع در شمال عراق خبر دادند.
بر اساس این گزارش، شفق نیوز به نقل از یک منبع امنیتی اعلام کرد که پایگاه نظامی ترکیه در استان دهوک از سوی عناصر پ ک ک مورد حمله راکتی قرار گرفت.
این منبع افزود که عناصر پ ک ک یک فروند راکت را به پایگاه «بامرنی» در شمال دهوک که نظامیان ترکیه در آن مستقر هستند، شلیک کردند.
وی همچنین گفت که یک فروند راکت به نزدیکی این پایگاه اصابت کرد اما تلفاتی به همراه نداشت.
لازم به ذکر است که فرودگاه بامرنی در گذشته یک فرودگاه غیرنظامی بود اما از سال ۱۹۹۶ به پایگاه نظامی تبدیل شده است.
هنوز هیچ منبع رسمی این حمله را تأیید نکرده است.
این در حالی است که منابع خبری عراقی پیش از این هم از حمله به تأسیسات شرکت اماراتی «دانه گاز» در شمال عراق خبر داده بودند.
در همین راستا، یک منبع امنیتی عراقی در این زمینه گفت که تأسیسات شرکت اماراتی دانه گاز در منطقه چمچمال در اقلیم کردستان هدف حمله قرار گرفته است.
در هفته‌های اخیر عملیات نظامی و مداخله جویانه ارتش ترکیه در اقلیم کردستان عراق با بمباران مناطقی نظیر متینه، الزاب، افاشین و باسیان در شمال عراق شدت گرفته و نظامیان ترکیه در این حملات از انواع تسلیحات سنگین و بالگردهای اتک در کنار پهپادهای تهاجمی استفاده می‌کنند.
دولت عراق ضمن محکوم نمودن این تجاوزات، آن را به منزله نقض حاکمیت ملی این کشور و برخلاف قوانین بین المللی دانسته است. بغداد همچنین تاکید کرده حملات نظامیان ترکیه بر خلاف قواعد حسن همجواری است و باید متوقف گردد.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین