تاریخ انتشارپنجشنبه ۲ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹
plusresetminus
حزب الله: بسته فروشی نوعی کلاهبرداریست. سازمان بورس فروش هیچ بسته ای را تایید و مجوز فروشی برای این نوع از بسته ها صادر نمی کند.
۰
کد مطلب : ۲۸۵۳۲۶
آموزش بورس در بسته های مجازی چند میلیونی؛ سازمان بورس مجوز تدریس می دهد؟
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،با داغ شدن بورس و پس از آن بازار ارز‌های دیجیتال در سبد سرمایه گذاری مردم، طی چند سال گذشته، تعداد تحلیلگران این بازار‌ها افزایش پیدا کرد. در این میان ارائه کلاس‌ها و بسته های آموزشی از افراد مختلف با عناوین متفات و تبلیغات گسترده در سطح شبکه‌های اجتماعی، باعث ایجاد سوء استفاده‌هایی در این حوزه شده است.
مراقب پکیچ فروشی های بورسی در فضازی مجازی باشید /پکیج فروشی بورس در فضازی مجازی بلای جدید برای سهامداران مبتدی/پکیچ فروشی بورسی نوعی کلاهبری به شیوه جدیدمراقب پکیچ فروشی های بورسی در فضازی مجازی باشید /پکیج فروشی بورس در فضازی مجازی بلای جدید برای سهامداران مبتدی/پکیچ فروشی بورسی نوعی کلاهبری به شیوه جدید
سراغ آقای اسکندری مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس رفتیم و در رابطه با فروش بسته های آموزشی بورس، گفت‌وگو کردیم.

فروش بسته های آموزشی بورس نوعی کلاهبرداری است

 افراد برای خرید بسته های بورسی باید به چه نکاتی توجه داشته باشند؟
آقای اسکندری: بسته فروشی نوعی کلاهبرداریست. سازمان بورس فروش هیچ بسته‌ای را تایید و مجوز فروشی برای این نوع از بسته‌ها صادر نمی کند. افراد اگر قصد خرید بسته های آموزشی را دارند باید به سوابق، فعالیت و صلاحیت فرد آموزش دهنده، توجه لازم را داشته باشند و در صورتی که شخصی نسبت به بسته‌ای که خریداری کرده اعتراض داشته باشد، سازمان بورس به آن رسیدگی می کند.
آیا تاکنون از سوی سازمان بورس مجوزی به بسته فروش ها داده شده؟
آقای اسکندری: تاکنون شرکت بورس، سازمان توسعه‌ مدیریت و آموزش بورس هیچگاه به محتوای آموزشی بسته‌ها مجوزی نداده و محتوایی را نیز رد و یا تایید نکرده. اساتیدی که قصد آموزش مباحث مالی را دارند، باید براساس سوابق و مدارکشان در کمیته آموزش، موسسات آموزشی، اقدام به تدریس کنند.
 متقاضیان آموزش برای کسب اطلاعات از بسته های آموزشی کجا مراجعه کنند؟

آقای اسکندری: بانک اطلاعاتی جامع مدرسان بازار سرمایه در سایت شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس قرار گرفته و اسامی افرادی که صلاحیت آن ها در کمیته راهبری و آموزش به عنوان مدرس بازار سرمایه تایید شده نیز در سایت موجود است. افراد با مراجعه به بخش مدرسان بازار سرمایه می توانند از فهرست اساتید مورد تایید بورس مطلع شوند.
آقای کوروش آسایش تحلیل گر بازار سهام گفت: افزایش روز افزون این نوع بسته ها، باعث عدم تشخیصِ صحیح افراد در شناخت کارآمدی بسته های آموزشی و شخص ارائه دهنده شده؛ به گونه‌ای که بخشی از افراد با صرف هزینه‌های زیاد نه تنها اطلاعاتی کسب نمی کنند، بلکه اطلاعات غلطی نیز به آن ها  آموزش داده شده است.
مراقب پکیچ فروشی های بورسی در فضازی مجازی باشید /پکیج فروشی بورس در فضازی مجازی بلای جدید برای سهامداران مبتدی/پکیچ فروشی بورسی نوعی کلاهبری به شیوه جدیدمراقب پکیچ فروشی های بورسی در فضازی مجازی باشید /پکیج فروشی بورس در فضازی مجازی بلای جدید برای سهامداران مبتدی/پکیچ فروشی بورسی نوعی کلاهبری به شیوه جدید
او می گوید: به طور مثال شخصی که خود را به عنوان حرفه‌ای در بازار‌های مالی داخل و خارج معرفی می‌کرد با فروش هر بسته به مبلغی بیش از ۲۰ میلیون تومان، مبلغ هنگفتی به دست آورده و با ارائه مسائل پیش پا افتاده، اکنون شاکی‌های فراوانی دارد؛ و یا شخص دیگری که خود را مدیر یک سبد سرمایه گذاری معرفی کرده است با آموزش غلط در بسته های خود، بخشی از افراد را به خرید و فروش‌های اشتباه کشانده است.

دسترسی به فضازی مجازی حرف اول در بسته فروشی بورسی را می زند!

آسایش می‌گوید: در مجموع یک بسته، می‌تواند برای اشخاص مبتدی مفید باشد؛ چرا که با صرف هزینه کمتر نسبت به کلاس‌های آموزش می‌توان مطالب زیادی را فرا گرفت، اما متاسفانه در بحث ایجاد بسته های آموزشی اکنون بیشتر افراد حرفه‌ای حرف اول را نمی‌زنند و افرادی که به تبلیغات دسترسی داشته و یا فرصت بیشتری در جلب توجه در شبکه‌های اجتماعی دارند، در ایجاد و فروش بسته ها دست بالاتری دارند.
مراقب پکیچ فروشی های بورسی در فضازی مجازی باشید /پکیج فروشی بورس در فضازی مجازی بلای جدید برای سهامداران مبتدی/پکیچ فروشی بورسی نوعی کلاهبری به شیوه جدید
آقای محمد خبری زاد کارشناس بازار سرمایه گفت: درباره آموزش بورسی دو موضوع مطرح است؛ یکی بحث تایید صلاحیت‌های اساتید و دیگری تایید صلاحیت محتوای آموزشی است. در رابطه با تایید استاد، سازمان بورس اقداماتی را انجام داده. افراد نباید به راحتی اعتماد کنند و قبل از خرید هر بسته آموزشی باید ازسازمان بورس یا نهاد‌های مرتبط و درگاه‌های آن‌ها استعلام بگیرند.
 سرهنگ  حسین صادقی، رئیس پلیس فتا استان سمنان گفته بود: بسیاری از سرمایه‌گذاران از تبلیغات در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی برای گرفتن تصمیم‌های سرمایه‌گذاری خود استفاده می‌کنند. با وجود آن‌که این ابزارهای آنلاین مزایای بسیاری برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کنند اما می‌توانند بستری برای تحقق مقاصد شوم کلاهبرداران نیز باشند.
مراقب پکیچ فروشی های بورسی در فضازی مجازی باشید /پکیج فروشی بورس در فضازی مجازی بلای جدید برای سهامداران مبتدی/پکیچ فروشی بورسی نوعی کلاهبری به شیوه جدید
 

 
 
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین