تاریخ انتشارچهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۹
plusresetminus
حزب الله: والری گرگیف یکی از مشهورترین رهبران ارکستر جهان علی رهبری رهبر ارکستر شناخته شده کشورمان را به روسیه دعوت کرده است.
۰
کد مطلب : ۲۸۵۲۸۳
دعوت رهبر ارکستر سرشناس جهان از موسیقیدان ایرانی
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،علی رهبری بنا بر دعوت «والری گرگیف» مدیر هنری اپرای مارینسکی، روز شنبه ۱۸ تیرماه در شهر سن‌پترزبورگ با اجرای آثاری از شوستاکوویچ و کورساکف روی صحنه می‌رود.
والری گرگیف روس، که از برجسته‌ترین رهبران ارکستر جهان است در روزهای ابتدایی مناقشه روسیه و اوکراین، به خاطر امتناع از اظهار نظر در این مورد به دستور شهردار مونیخ از رهبری ارکستر بزرگ فیلارمونیک این شهر برکنار شد.
علی رهبری، رهبر و آهنگساز بین‌المللی ایرانی که از دوستان گرگیف است در مصاحبه‌هایی از جمله در لندن از هنرمندان روسیه به شدت حمایت کرده و اعمال هر نوع تحریمی علیه هنرمندان و ورزشکاران این کشور را بیجا، نادرست، ناعادلانه و مردود خوانده است.
والری آبیسالوویچ گرگیف هنرمند مردمی روسیه، رهبر ارکستر و اپرا مدیر «شرکت اوستیایی اورجین» است. او مدیر ارشد و مدیر هنری سالن نمایشی تئاتر مارینسکی و رهبر ارکستر ارشد ارکستر فیلارمونیک مونیخ و مدیر هنری جشنواره شب‌های سفید در سن پترزبورگ است. وی همچنین برندهٔ جوایزی همچون نشان افتخار مسروپ ماشتوتس مقدس، نقاب زرین، نشان الکساندر نوسکی، لژیون دونور (افسر)، نشان دوستی، قهرمان کار از فدراسیون روسیه، و هنرمند مردمی روسیه شده است.
علی رهبری، موسیقی‌دان و رهبر ارکستر ایرانی است. او که در اتریش با نام الکساندر مشهور است، با رهبری بیش از ۱۲۰ ارکستر مطرح دنیا و ضبط حدود ۲۵۰ آلبوم اثر موسیقی کلاسیک جهانی با مهم‌ترین ارکسترها و اپراهای دنیا یکی از مطرح‌ترین چهره‌های موسیقی ایران است
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین