تاریخ انتشارچهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۶
plusresetminus
حزب الله: فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری شش سارق که با تشکیل باندی اقدام به سرقت ده‌ها راس گوسفند کرده بودند، خبر داد.
۰
کد مطلب : ۲۸۵۲۳۰
گوسفند دزدی در شرق تهران با هم‌دستی چوپان
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،سرهنگ دوستعلی جلیلیان  دراین باره گفت: مدتی قبل سرقت ۹۱ رأس گوسفند در محدوده شهرستان محدوده دماوند به پلیس اطلاع داده شد که با توجه به اینکه احتمال انتقال احشام سرقتی به سمت جنوب تهران و محدوده کهریزک وجود داشت، هماهنگی‌هایی با فرماندهی انتظامی شهرستان ری انجام شد و شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان و کشف احشام مسروقه در دستورکار ماموران کلانتری ۱۷۰ کهریزک قرار گرفت.
وی با بیان اینکه در تحقیقات ماموران مشخص شد که سارقان احشام را به این محدوده منتقل کرده‌اند، گفت: در ادامه تحقیقات پلیسی یک دامداری که این احشام به آن منتقل و در آن نگهداری شده بودند، مورد شناسایی قرار گرفته و پس از آن هماهنگی‌های لازم با مقام قضایی برای دستگیری عاملان این سرقت نیز انجام شد.  
فرمانده انتظامی شهرستان ری با بیان اینکه ماموران کلانتری کهریزک در یک عملیات ضربتی دو نفر از سارقان را در محل این دامداری دستگیر و بازرسی از محل هشت رأس از احشام سرقت شده را کشف کردند. گفت: دو متهم به مقر انتظامی منتقل شده و تحت بازجویی قرار گرفتند که در جریان آن ضمن اعتراف به بزه انتسابی چهار هم دست دیگرشان را نیز معرفی کرده و اعلام کردند که باقی گوسفندهای سرقت شده در دو دامداری نگه داری می‌شود.
وی با بیان اینکه دو دامداری دیگر در محدوده‌های کهریزک و مرتضی‌گرد شناسایی شدند، اظهارکرد: با هماهنگی‌های قضائی در این دو محل، دو عملیات دیگر به اجرا درآمده و چهار نفر از سارقان نیز دستگیر و باقی احشام به سرقت رفته نیز کشف شد.
جلیلیان با بیان اینکه در تحقیقات انجام شده متهمان به جرم خود اعتراف کردند، گفت: همچنین در جریان بازجویی‌ها مشخص شد که چوپان فرد مالباخته نیز در این سرقت نقش داشته و سارقان با همکاری او اقدام به اجرای نقشه این سرقت گرفته‌اند. این فرد متواری شده اما دستگیری وی در دستورکار ماموران پلیس قرار دارد.
فرمانده انتظامی ویژه شهرستان ری ارزش تقریبی گوسفندان سرقت شده را در حدود پنج میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: برای هر شش متهم دستگیر شده پرونده‌ای تشکیل شد و این افراد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. 
 
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین