تاریخ انتشارچهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
plusresetminus
حزب الله:وزیر نفت گفت: بنده و همکارانم طی مصاحبه‌های متعدد هرگونه افزایش قیمت حامل‌های انرژی را تاکنون تکذیب کرده‌ایم. افزایش نرخ بنزین، نفت و گازوئیل به هیچ عنوان در دستور کار وزارت نفت و دولت قرار ندارد.
۰
کد مطلب : ۲۸۵۲۱۲
پاسخ اوجی به شایعات افزایش قیمت گازوئیل و پرداخت سهمیه بنزین براساس کد ملی
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه نشست روز گذشته خود با کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به موارد مطروحه در جلسه گفت: در این نشست گزارشی از عملکرد وزارت نفت در مورد صادرات میعانات نفتی، فرآورده‌های نفتی و صادرات محصولات پتروشیمی و همچنین درآمدهای حاصل از فروش منابع نفتی در سه‌ماهه سال جاری نسبت به سال 1400 ارائه شد.
 
وی ضمن تأکید بر اینکه میزان درآمدهای حاصل از فروش نفت طی امسال نسبت به سال گذشته بسیار مثبت بوده است، افزود: عملکرد وزارت نفت در سال جاری نسبت به سال گذشته حدود 40 درصد تحقق درآمدی داشته است، سال گذشته 12.5 میلیارد دلار در سامانه نیما از محل فروش محصولات پتروشیمی به‌دست آمد.
 
وزیر نفت تأکید کرد: در سه‌ماهه اول سال جاری نیز حدود 40 درصد وصول مطالبات وزارت نفت از محل فروش نفت، میعانات نفتی و فرآورده‌ها، صادرات گاز و محصولات پتروشیمی نسبت به سه‌ماهه اول سال 1400 افزایش داشته است، این موضوع از نظر حجمی و قیمت اتفاقات بسیار خوبی را رقم زده است.
 
اوجی بیان کرد: همچنین تعهد وزارت نفت در بحث درآمدهای نفتی تبصره 14 در سال گذشته 313 هزار میلیارد تومان بود که با تلاش دولت و این وزارتخانه توانستیم امسال بیش از 350 هزار میلیارد تومان واریز داشته باشیم. وزارت نفت با برنامه‌ریزی‌های انجام‌داده، تمام تلاش خود را خواهد کرد که منابع پیش‌بینی‌شده بودجه را در تبصره‌های یک و 14 محقق کند.
 
وی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا شایعات افزایش قیمت گازوئیل و یا پرداخت سهمیه بنزین براساس کد ملی صحت دارد، گفت: بنده و همکارانم طی مصاحبه‌های متعدد هرگونه افزایش قیمت حامل‌های انرژی را تاکنون تکذیب کرده‌ایم. افزایش نرخ بنزین، نفت و گازوئیل به هیچ عنوان در دستور کار وزارت نفت و دولت قرار ندارد و طرح پایلوت کیش در مورد بازتوزیع یارانه‌هاست که در یک محدوده کوچک در حال ارزیابی است.
 
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین