تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۶
plusresetminus
حزب الله:مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از موسسات و شرکت‌ها خواست تا اطلاعات بیمه شدگان خود را در پایگاه اطلاعات بر خط بیمه‌شدگان ثبت کنند.
۰
کد مطلب : ۲۸۵۰۹۲
هزینه بستری برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی صفر شد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،به گفته محمد مهدی ناصحی بیش از ۴۵ میلیون نفر در حال حاضر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.
او گفت: اقدامات و پیگیری بسیاری از سال گذشته برای بیمه شدن ۳ دهک اول جامعه به صورت رایگان انجام شد. بدون تردید این کار در کنار اقدامی که برای تحول مناطق حاشینه نشین و آسیب پذیر جامعه بود، انجام شده است. بنابراین در قالب این طرح حدود ۴۰۰ هزار نفر به صورت فعال بیمه شده اند.
ناصحی گفت: پس از این کار، مجلس شورای اسلامی به ویژه در کمیسیون تلفیق اعتباری بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان برای این طرح در نظر گرفته شد که افراد فاقد بیمه به ویژه در ۳ دهک اول جامعه تحت پوشش بیمه قرار گیرند. خوشبختانه در شروع سال با معرفی افراد مورد نظر توسط وزارت رفاه ۳ دهک اول جامعه تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.
به گفته وی حدود ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در زمان مقرر شده تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.
او گفت: قبل از اجرای قانون پوشش همگانی سلامت حدود ۱۰ درصد از جمعیت کشور فاقد بیمه بودند.
ناصحی گفت: همپوشانی میان سازمان بیمه سلامت ایران و سازمان تامین اجتماعی تا حدودی رفع شده است؛ اما با سایر سازمان‌های بیمه‌گر پایه همچنان وجود دارد.
او گفت: برای مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی که تحت پوشش بیمه سلامت هستند، هزینه بستری صفر شده است و تنها ۱۵ درصد هزینه‌های سرپایی را پرداخت می‌کنند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین