تاریخ انتشارشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳
plusresetminus
حزب الله:شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نتایج جدیدترین نظرسنجی درباره کابینه نفتالی بنت را منتشر کرد که براساس آن جامعه صهیونیستی معتقداست کابینه وی ظرف ۶ ماه آینده و شاید هم زودتر منحل خواهد شد.
۰
کد مطلب : ۲۸۳۰۶۴
شاخص های ارزیابی اساتید تغییر کرد/ زمان برگزاری دوره آموزشی برای متقاضیان جذب در دانشگاهها
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،پس از گذشت یک سال از فعالیت کابینه ائتلافی نفتالی بنت و یائیر لاپید، نتایج نظرسنجی‌ها در جامعه صهیونیستی نشان می‌دهد که بیش از نیمی از صهیونیست‌ها بر این باورند که عمر کابینه بنت به پایان خود نزدیک شده و در فاصله ۶ ماه آینده یا کمتر از آن، سقوط خواهد کرد.

این در حالی است که تنها ۱۲ درصد از صهیونیست‌ها گفته‌اند که کابینه کنونی تا پایان مدت قانونی خود پابرجا می‌ماند و تنها ۱۹ درصد از کسانی که به این کابینه رأی داده‌اند، اعلام کرده‌اند که از سقوط و فروپاشی نجات خواهد یافت.
در بخش دیگری از این نظرسنجی آمده است که در صورت برگزاری انتخابات مجدد، حزب لیکود ۳۵ کرسی، یش عتید همانند قبل ۱۷ کرسی، حزب آبی سفید ۱۰ کرسی، شاس ۹ کرسی، صهیونیسم دینی ۸ کرسی، یهودیت توراتی ۷ کرسی، لیست مشترک عربی ۶ کرسی، حزب کار ۶ کرسی، حزب یمینا (حزب نفتالی بنت) ۵ کرسی، اسرائیل خانه ما ۵ کرسی، امید جدید، رعم و میرتس هر کدام ۴ کرسی را کسب خواهند کرد.
همچنین نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که اردوگاه نتانیاهو که در انتخابات اخیر ۵۲ کرسی را کسب کرده بود، در انتخابات جدید ۵۹ کرسی را بدست می‌آورد و ائتلاف کنونی نیز ۵۵ کرسی را بدست خواهد آورد و قادر به کسب اکثریت در کنست نخواهد بود.
از سوی دیگر، در پاسخ به این سوال که از بین نفتالی بنت و بنیامین نتانیاهو کدامیک برای نخست وزیری بهتر است، ۴۶ درصد گفته‌اند نتانیاهو و تنها ۲۱ درصد بنت را فردی مناسب‌تر دانسته‌اند. همچنین از بین نتانیاهو و یائیر لاپید نیز ۴۶ درصد نتانیاهو و ۲۴ درصد لاپید را مناسب‌تر برای سمت نخست وزیری دانسته‌اند. از بین نتانیاهو و بنی گانتز وزیر جنگ کنونی نیز ۴۴ درصد نتانیاهو و ۲۱ درصد گانتز را فردی مناسب‌تر معرفی کرده‌اند.
در تحولی دیگر در اراضی اشغالی، فعالان فلسطینی خواستار برافراشتن پرچم فلسطین در میادین تمامی شهرها در روز یکشنبه (فردا) در پاسخ به تصمیم اشغالگران صهیونیست به برگزاری راهپیمایی پرچم در منطقه باب العمود قدس اشغالی (اطراف مسجدالاقصی) شدند.

منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین