تاریخ انتشارپنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲
plusresetminus
حزب الله: «مارگارت آتوود» با سوزاندن نمادین یک نسخه ضدحریق کتابش با به آتش‌کشیدن کتاب‌ها مخالفت کرد.
۰
کد مطلب : ۲۸۲۹۷۷
«آتوود» نسخه ضدحریق کتابش را آتش زد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، «مارگارت آتوود» نویسنده مطرح کانادایی با کمک یک کتاب ضدحریق علیه سوزاندن کتاب مبارزه می‌کند.
«آتوود»، نویسنده ۸۲ساله در ویدئویی که توسط انتشارات «پنگوئن رندوم هاوس» منتشر شده است درحالی دیده می‌شود که سعی دارد با استفاده از یک شعله‌افکن نسخه نسوز کتاب «سرگذشت ندیمه‌» را به آتش بکشد.
«آتوود» می‌گوید: «هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم تلاش کنم یکی از کتاب‌های خودم را بسوزانم... و شکست هم بخورم...«سرگذشت ندیمه» بارها ممنوع اعلام شده است...بیایید امیدوار باشیم آن‌طور که در «فارنهایت ۴۵۱» اشاره شد به مرحله‌ سوزاندن گسترده کتاب‌ها نرسیم. اما اگر به این مرحله رسیدیم، امیدوارم برخی از کتاب‌ها ضدحریق باشند و همچون کتاب‌های ممنوعه در اتحاد جماهیر شوروی از زیر زمین سردربیاورند.»
این کتاب که با نام «کتاب نسوز» شناخته می‌شود از کاغذهای مقاوم در برابر آتش و جلد نسوزی ساخته شده است که بر روی آن تصویرگری‌ای از داستان «سرگذشت ندیمه» دیده می‌شود. این نسخه منحصربه‌فرد از روز جمعه در ساتبیز نیویورک به نمایش گذاشته می‌شود و سپس در هفتم ژوئن به مزایده گذاشته خواهد شد.
سود حاصل از فروش این کتاب به «پن آمریکا»، سازمانی اهدا می‌شود که با سانسور کتاب مبازره می‌کند.
تا جایی که «آتوود» اطلاع دارد کتاب «سرگذشت ندیمه» هرگز سوزانده نشده است، اما بارها ممنوع شده و یا در فهرست آثار در آستانه ممنوعیت قرار گرفته است.
تاکنون میلیون‌ها نسخه از این رمان به فروش رسیده و با اقتباس از آن سریال تلویزیونی نیز ساخته شده است.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین