OBILE_FOOTER_BLOCK}']['func'] = 'Get_Mobile_Footer'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['prms'] = '0'; ?>OBILE_FOOTER_BLOCK}']['func'] = 'Get_Mobile_Footer'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['prms'] = '0'; ?> گفت‌وگوی وزیران دفاع آمریکا و روسیه برای اولین بار پس از جنگ اوکراین | حزب الله نیوز
تاریخ انتشارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۸
plusresetminus
لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا برای اولین بار از زمان آغاز تهاجم روسیه به اوکراین، با سرگئی شویگو، همتای روسی خود گفتگو کرد.
۰
کد مطلب : ۲۸۱۷۴۸
گفت‌وگوی وزیران دفاع آمریکا و روسیه برای اولین بار پس از جنگ اوکراین
 بر اساس گزارشی از پنتاگون، آستین در جریان گفتگو با شویگو "بر برقراری آتش بس فوری در اوکراین و بر اهمیت حفظ خطوط ارتباطی تاکید کرد." این تماس اولین گفتگوی دو مقام از 18 فوریه، قبل از آغاز حمله روسیه به اوکراین در 24 فوریه است.
در گزارشی از وزارت دفاع روسیه آمده است که این تماس توسط ایالات متحده آغاز شده است و دو مقام در مورد "مسائل امنیتی بین‌المللی مهم، از جمله وضعیت اوکراین" گفتگو کردند.
یک مقام ارشد وزارت دفاع روسیه گفت که تماس حدود یک ساعت به طول انجامید و تایید کرد که آستین تماس را درخواست کرده است.
از اواسط فوریه، پنتاگون به طور مداوم سعی کرده با همتایان روسی خود تماس بگیرد، اما روس‌ها قبلاً هیچ علاقه‌ای نشان نداده بودند. اکنون مشخص نیست که چرا شویگو با تماس روز جمعه موافقت کرده است.
این مقام، لحن این تماس را "حرفه‌ای" توصیف کرد و گفت که اگرچه برقراری تماس و باز نگه داشتن خطوط ارتباطی مهم است، خود تماس هیچ مشکل خاصی را حل نکرده یا تهاجم روسیه در اوکراین را تغییر نداده است.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین