تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۶
plusresetminus
در صورتی که یکی از دوستداران هنرهای تجسمی هستید و قصد بازدید از نمایشگاه‌های هنری در آخر هفته را دارید، گزارش حاضر شرح ایسناست از برنامه فعالیت گالری‌ها و نگارخانه‌های شهر تهران در آخر هفته.
۰
کد مطلب : ۲۸۱۶۸۱
در گالری‌های تهران چه خبر است؟


رویداد رخداد

نمایشگاه گروهی «رویداد رخداد» که به نمایش آثار هنرمندان مختلفی اختصاص دارد، در گالری عمارت رو به رو به نشانی تهران، خیابان انقلاب (شرق به غرب) . نرسیده به چهارراه ولیعصر.جنب بانک شهر. بن بست کیانپور . پلاک ۷ درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای شنبه از ساعت ۱۹ الی ۲۲:۳۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۶۶۴۰۴۲۳۰
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

باغ محصور

«باغ محصور» نام نمایشگاه انفرادی است که به نمایش آثار نویسا صیادیان اختصاص دارد و در گالری شریف به نشانی تهران، میدان قدس ، خیابان شریعتی ،کوچه ماهروزاده، پلاک ۱۱ درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای شنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۲۲۷۲۴۹۳۱
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

سرزمین عجایب من

نمایشگاه انفرادی «سرزمین عجایب من» که به نمایش آثار ارسیا مقدم اختصاص دارد، در گالری هما به نشانی تهران، خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد یک درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۲ خرداد ماه ادامه دارد، همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۸۶۳۵۹۶
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

نهفتگی

«نهفتگی» نام نمایشگاه انفرادی است که به نمایش آثار مهشید روشن‌تبار اختصاص دارد و در گالری باوان به نشانی تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، خیابان عبده، پلاک ۷ درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ دو خرداد ادامه دارد، همه روزه از ساعت ۱۴ الی ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۸۰۳۳۵۶
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

زنان با چشمان بسته

نمایشگاه انفرادی «زنان با چشمان بسته» که به نمایش آثار امیرحسین عالی اختصاص دارد، در گالری ژاله به نشانی تهران، خیابان سمیه،بعد از خیابان مفتح، بن بست پروانه، پلاک ۴ درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۲۶ اردیبهشت ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای شنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۴۹۱۱۰۸
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

کیمیاگر

«کیمیاگر» نام نمایشگاه انفرادی است که به نمایش آثار ریحانه راعی اختصاص دارد و در گالری شیرین به نشانی تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه ی سیزدهم، پلاک۵ درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای دوشنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۳۴۳۹۶۹
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

نقطه‌ی گریز

نمایشگاه گروهی «نقطه‌ی گریز» که به نمایش آثار هنرمندان مختلفی مانند ساسان ابری، رضا آرامش، پروانه اعتمادی، مجتبی امینی و...  اختصاص دارد، در کارخانه آرگو به نشانی تهران، خیابان فردوسی، خیابان تقوی، کوچه بهداشت، پلاک ۶ درحال برگزاری است. در بیانیه «نقطه‌ی گریز» چنین نوشته شده است: «آثار گردآوری شده در هر مجموعه اگرچه نماینده‌ی سلیقه و انتخاب مجموعه‌دار آن‌ها هستند، در عین حال بازتابی‌اند از آنچه در عرصه‌ی هنری هر جامعه در جریان است. صرف‌نظر از تنوع نسلی هنرمندان و یا گوناگونی رسانه‌ای، آنچه چشم‌انداز و رویکرد هر مجموعه را ویژه می‌کند، مسیر فکری مجموعه‌دار است که انتظار می‌رود   در بخش زیادی از انتخاب‌های او قابل رصد باشد...
آنچه در نمایشگاه نقطه‌ی گریز شاهد آن هستیم منتخبی از آثار مجموعه‌ی شخصی حمیدرضا پژمان است که در طی ده سال فعالیت مجموعه‌داری او جمع‌آوری شده‌اند.»
این نمایشگاه که تا تاریخ ۷ مرداد ادامه دارد، همه روزه از ساعت ۱۲ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۶۶۳۴۰۶۹۸
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

خواب‌های سعدی

نمایشگاه انفرادی «خواب‌های سعدی» که به نمایش آثار علی یحیایی اختصاص دارد، در گالری شیرین به نشانی تهران، خیابان کریمخان‌زند، خیابان سنایی، کوچه‌ی سیزدهم، پلاک ۵ درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای دوشنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۸۲۸۴۸۹
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

سرزمین همیشه

نمایشگاه انفرادی «سرزمین همیشه» که به نمایش آثار شیرین اتحادیه اختصاص دارد، در گالری ویستا به نشانی تهران، خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک ۱۱ درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ دو خرداد ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای شنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۵۱۳۹۳۳
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

تهران بی‌خواب

نمایشگاه گروهی «تهران بی‌خواب» که به نمایش آثار هنرمندان مختلفی اختصاص دارد، در گالری ثالث به نشانی تهران، کریم خان زند بین ایرانشهر و ماهشهر شماره١٤٨ درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه ادامه دارد، همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۲ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ٨٨٣٢٥٣٧٦
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

از سرنوشت

«از سرنوشت» نام نمایشگاه گروهی است که به نمایش آثار هنرمندان مختلفی اختصاص دارد و در گالری پردیس ملت به نشانی تهران-خیابان ولیعصر-بزرگراه نیایش-روبروی کردستان-گالری پردیس ملت درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه ادامه دارد، همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۰۲۱۲۳۱۶۲
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

اینسیلکنیست

نمایشگاه گروهی «اینسیلکنیست» که به نمایش آثار هنرمندان مختلفی مانند فرهاد آذرین، فریدون امیدی، سوده داوود، بهنام کامرانی، وحید محمدی و... اختصاص دارد، در گالری آتبین به نشانی تهران، خیابان ولی عصر قبل از چهارراه پارک وی کوچه خاکزاد پلاک ۴۲ درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه ادامه دارد، همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۲۶۲۱۰۳۹۵
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

بزم‌ و رزم

نمایشگاه گروهی «بزم‌ و رزم» که به نمایش آثار هنرمندان مختلفی اختصاص دارد، در گالری جاوید به نشانی تهران،میدان فاطمی،خیابان جویبار،خیابان زرتشت غربی کوچه یزدان،پلاک ۱۷، واحد۱ درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۶ خرداد ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای یکشنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۹۳۴۱۳۴
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

ریسایز

«ریسایز» نام نمایشگاه گروهی است که به نمایش آثار هنرمندان مختلفی اختصاص دارد و در گالری گالری آرتیبیشن به نشانی تهران ،خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیه ارشاد،نرسیده به همت، گل نبی(غرب)،میدان احمدی روشن(کتابی)، خیابان ساسانی پور، خیابان دریا (قندی)، پلاک ۶ درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ چهارم خرداد ماه ادامه دارد، همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۲۲۹۲۲۵۳۸
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

نقاشی‌های نصرت‌اله مسلمیان

نمایشگاه انفرادی «نقاشی‌های نصرت‌اله مسلمیان» که به نمایش آثار نصرت‌الله مسلمیان اختصاص دارد، در گالری ایرانشهر به نشانی تهران، خیابان کریم‌خان زند، خیابان شهید عضدی (آبان جنوبی)، خیابان سپند، پلاک ۱/۶۹ درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۱۳ خرداد ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای شنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۸۶۰۳۶۹۴۴
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

شکر در زیرزمین

نمایشگاه انفرادی «شکر در زیرزمین» که به نمایش آثار سینا قدک‌ساز اختصاص دارد، در گالری زیر زمین دستان به نشانی تهران، خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۶ درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۲۰ خرداد ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۳ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۲۲۰۲۳۱۱۴
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

پر رنگ

«پر رنگ» نام نمایشگاه انفرادی است که به نمایش آثار نریمان فرخی اختصاص دارد و در گالری +۲ به نشانی تهران، خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۸، طبقه‌ی دوم درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۱۳ خرداد ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۳ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۲۲۰۲۳۱۱۴

شاخه نبات

نمایشگاه انفرادی «شاخه نبات» که به نمایش آثار نبات خسروی اختصاص دارد، در گالری اُ به نشانی تهران، خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸، طبقه ی دوم درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ سوم خرداد ادامه دارد، همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۳۲۴۸۲۸

چند وضعیت

نمایشگاه انفرادی «چند وضعیت» که به نمایش آثار مینو عمادی اختصاص دارد، در گالری اُ به نشانی تهران، خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸، طبقه ی اول درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ سوم خرداد ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۳۲۴۸۲۸

پرواز در اوج

«پرواز در اوج» نام نمایشگاه انفرادی است که به نمایش آثار مونا جانی‌خان اختصاص دارد و در گالری شلمان به نشانی تهران، میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک ۲۷ درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه ادامه دارد، همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۲۲۲۷۱۶۹۳
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

من زمینم، تو درخت

نمایشگاه انفرادی «من زمینم، تو درخت» که به نمایش آثار الهام عظیمی اختصاص دارد، گالری مژده به نشانی تهران، سعادت آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان ۱۸ شرقی، پلاک۲۷، زنگ یک درحال برگزاری است.
در بیانیه «من زمینم، تو درخت» چنین نوشته شده است: «بارزترین خصیصه طبیعت را می‌توان تغییر و تداوم دانست که این دو عامل هر لحظه زیر پوستِ طبیعت و به تبع آن انسان در جریان بوده و نشان می‌دهند که انسان و طبیعت از هم نمی گسلند و همواره در حال ادراک و دریافت یک‌دیگرند. در طی دو سال گذشته و با آغاز همه‌گیری بیماری، شکافی در این پیوند به وجود آمد که اهمیت حضور، اندیشیدن و زیستِ دوباره طبیعت را به ما یادآور شد. با توجه به آن‌چه گفته شد می‌توان مجموعه ای که در گالری مژده به نمایش درمی‌آید را تغییری در چهرۀ طبیعت در نظر گرفت، طبیعتی بدون حضور انسان، که لایه‌لایه در حال ترمیم و نوزایی‌ بوده و این تحول شگرف را به چشم می کشد. تنیدگی لایه‌های رنگی، همان حضور در طبیعت، اندیشیدن به آن و زیستن در بطن این جهان همواره در تغییر است.»
این نمایشگاه که تا تاریخ سوم خرداد ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای شنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۲۲۰۶۷۴۴۲
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

تمام ناتمام

«تمام ناتمام» نام نمایشگاه انفرادی است که به نمایش آثار علی ساعی‌یگانه اختصاص دارد و در نگارخانه علیها به نشانی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به میدان قدس، کوچه ماهروزاده، کوچه رمضانیان، ابتدای کوچه احمدی مقدم (ایزد)، پلاک ۳۱، طبقه اول درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۹ خرداد ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای شنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۲۲۷۱۷۳۶۰
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

تویه

نمایشگاه انفرادی «تویه» که به نمایش آثار هدیس اولاد شهبازی اختصاص دارد، در گالری آ به نشانی تهران، خیابان کریم خان زند، خیابان عضدی(آبان جنوبی)، کوچه ارشد، پلاک ۷ درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ دو خرداد ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای شنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۹۱۹۵۴۷
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟
خواب گردی

«خواب گردی» نام نمایشگاه انفرادی است که به نمایش آثار ستاره ضابطیان اختصاص دارد و در نگارخانه بهارک به نشانی تهران، ده‌ونک، خیابان شهید صابری، کوچه یکم، پلاک یک درحال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه ادامه دارد، همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.
شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۰۴۷۰۶۳
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟
خم گیسو

«خم گیسو» که شامل ۳۵ اثر خط شکسته نستعلیق به شیوه قدما است، عصر سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه در گالری عالی حوزه هنری گشایش یافت. در این نمایشگاه که امکان بازدید مجازی آن از طریق سایت حوزه هنری نیز فراهم شده، 35  اثر خط شکسته نستعلیق در قطع های مختلف به نمایش درآمده است و آثار نیز از ۴ تا ۳۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند.
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟
بی چهره

«بی چهره» عنوان یک رودیدا فرهنگی و نمایشگاه پژوهشی است که به نمایشگاه گردانی امیر نصری از 23 اردیبهشت ماه الی 13 خرداد در موسسه فرهنگی و هنری فرش فیلم در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.  دراین نمایشگاه بینارشته‌ای 11 نویسنده و هنرمند، براساس رویکرد شخصی‌شان موضوع چهره را که بخشی از هویت فردی است، دستمایه کار خود قرار داده‌اند. این رویداد درکنار نمایش آثار میان رشته‌ای، شامل مجموعه‌ای از کارگاه‌ها، برنامه نمایش فیلم و گفتگو با هنرمندان است.
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟
 اصفهان: زیورهایی برای همیشه

مجموعه اصفهان تلاشی برای بازیافت «زربافت»، میراث‌فرهنگی فراموش شده در قالب یک بیان نو و قابل ارائه در قالب زیورهای ماندگار بوده و حاصل تلاش چهارساله است. نمایشگاه مجموعه اصفهان «زیورهایی برای همیشه» ساعت ۱۶ روز جمعه - ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ در نگارخانه هنرهای ملی ایران افتتاح و تا ۲۹ اردیبهشت میزبان علاقه‌مندان است.
 
در گالری‌های تهران چه خبر است؟

اعلان موزه

به مناسبت هفته‌ی گرافیک و هفته‌ی میراث فرهنگی موزه گرافیک ایران با همراهی کمیته ملی موزه‌ها، مجموعه پوسترهای روز جهانی موزه را که روایتی از گنجینه‌ی موزه گرافیک ایران است، در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است.
نمایشگاه «اعلان موزه» در محل موزه گرافیک ایران به نشانی اتوبان باقری شمال، بلوار استقلال شرق، خیایان برادران قزوینی، محوطه پارک پلیس شمالی، عمارت ارباب هرمز درحال برگزاری است و همه روزه به جز روزهای جمعه و شنبه از ساعت ۹ الی ۱۷ پذیرای بازدیدکنندگان است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین