تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۴
plusresetminus
حزب الله: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به وضعیت مطلوب کرونایی، بر تداوم رعایت پروتکل‌ها و تکمیل واکسیناسیون تاکید کرد.
۰
کد مطلب : ۲۸۱۶۲۷
نبرد با کرونا ادامه دارد/ثبت رکورد بیماران کرونایی در تهران
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، علیرضا زالی، در آئین بزرگداشت هفته سلامت که عصر چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ در تالار امام خمینی (ره) برگزار شد، هفته سلامت را یک رخداد جهانی و نقطه کانونی توجه به حوزه سلامت عنوان کرد و با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع در صحن دانشگاه در هفته سلامت این مراسم را جشنی برای تقدیر و تکریم مدافعان سلامت حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد که پیشقراولان نبرد سهمگین قرن در مقابله با کرونا بودند.
 
وی افزود: این جشن در شرایطی برگزار می‌شود که با همت بلند شما فرزندان غیور عرصه سلامت شرایط نسبتاً مطلوب‌تری در عرصه استانی و کشوری حاصل شده است.
 
زالی گفت: امروز آمار بیماران جدید در استان تهران از نظر قلت یک رکورد استثنایی دارد و برای اولین بار از آغاز پاندمی کرونا به زیر ۱۵۰ نفر رسید و تهران روز گذشته تنها دو فوتی داشته است.
 
وی افزود: امروز با دست شما شاهد این دستاورد سترگ هستیم. این توفیق را به شما همکاران که صاحبان اصلی فرایند و میدانداران اصلی این نبرد هستید، تبریک عرض می‌کنم.
 
زالی تاکید کرد: این موفقیت‌ها نسبی هستند و نباید در عرصه ملی و استانی دچار این تصور شویم که بیماری به پایان رسیده است و کماکان باید با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، تکمیل واکسیناسیون و…، در ادامه نبرد شرکت کنیم.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ابراز امیدواری کرد که با همت همکاران و مدافعان سلامت از این دستاورد همچنان صیانت شود.
 
وی، یکی از عوامل مهم اصلی برای کنترل کرونا را پوشش گسترده واکسیناسیون دانست و گفت: شما در شهر تهران صحنه‌های حماسی آفریدید.
 
به گفته زالی، ۲۶ میلیون و ۳۰ هزار واکسن تا امروز در تهران تلقیح شده است که ۳۹,۵ درصد آن توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شده است. همچنین از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار واکسن دوز سوم تلقیح شده در استان تهران ۴۲ درصد توسط همکاران این دانشگاه انجام شده است.
 
وی تاکید کرد: شما عزیزان فراتر از وظیفه سازمانی خویش تلاش کردید و به رغم دشواری‌ها و چالش‌ها ایثارگرانه به خدمت پرداختید و در روزهای سخت این نبرد حضوری جانانه داشتید.
 
زالی در ادامه با تاکید بر ضرورت مستندسازی این وقایع تاریخی و حماسی دوران کرونا از زحمات مدافعان سلامت حوزه بهداشت دانشگاه در راستای خدمت رسانی به مردم تقدیر کرد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تأکیدات مقام معظم رهبری بر تقویت و ارتقای نظام شبکه‌های بهداشتی را فرصتی بی نظیر برای حوزه بهداشت برشمرد که باید قدر آن را دانست و با تلاش و همت مدیران و همکاران حوزه بهداشت موجبات رشد نظام شبکه مراقبت‌های بهداشتی را فراهم کرد.
 
وی با اشاره به توانمندی‌های فوق العاده همکاران حوزه بهداشت در دوران پاندمی کرونا گفت: بی تردید با همت بلند شما شاهد توسعه و ارتقای این نظام شبکه‌ها خواهیم بود.
 
زالی با اشاره به طراحی برنامه‌های متنوع در حوزه بهداشت دانشگاه از ابلاغ سند ارتقای نظام شبکه‌های بهداشتی خبر داد که می‌تواند اجرایی شود.
 
وی در پایان از تلاش و زحمات تمامی همکاران حوزه بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در دوران کرونا تقدیر کرد و اظهار امیدواری کرد که با حمایت‌های مسئولان چالش‌ها و دغدغه‌های آنان مرتفع شود.
 
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین