تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۲
plusresetminus
حزب الله: رییس کل سازمان نظام پزشکی بر لزوم مدون شدن درس آموخته های بیش از دو سال مبارزه با کرونا در کشور تاکید کرد.
۰
کد مطلب : ۲۸۱۵۶۰
درس‌آموخته‌های ۲ سال مبارزه با کرونا در کشور مدون شود
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، دکتر رئیس زاده در همایش کووید ۱۹ که از سوی سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ، برگزار شد، با اشاره به دو سال سخت و نفس‌گیر بحران کرونا به ویژه برای حوزه بهداشت و درمان، در عین حال به فداکاری‌های مدافعان سلامت در عرصه مبارزه با کرونا اشاره کرد و گفت: در این دو سال و نیم گذشته بیش از ۲۰۰ شهید مدافع سلامت تقدیم سلامتی جامعه شده است.
وی با تاکید بر لزوم مدون شدن و بازآموزی تجربیات بیش از دو سال مبارزه با کرونا در کشور، گفت: در دوران دفاع مقدس در حوزه دفاعی و امنیتی، کشور را واکسینه کردیم و این موضوع زمینه‌ساز همه زیرساخت‌ها در همه حوزه ها شد. لازم است تجربیات و اندوخته‌های بیش از دو سال مبارزه با کرونا نیز در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش، بهداشت، درمان، تحقیقات و غیره نیز مدون و تقویت شود تا بدین ترتیب در حوادث آینده زیرساخت‌های مستحکم‌تری داشته باشیم. لازمه این موضوع نیز برگزاری دوره‌های آموزشی است که در دوران کرونا به صورت غیرحضوری و اکنون نیز به صورت حضوری فراهم شده است.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه لازم است تجربیات بیش از دو سال مبارزه با کرونا بررسی شده و اشکالات آن بازبینی و آسیب‌شناسی شود، ادامه داد: در زمینه بازآموزی‌ها و افزایش توانمندی‌ها هم وزارت بهداشت و هم سازمان نظام پزشکی مسئولیت خطیری دارند؛ چرا که مهم‌ترین سرمایه جامعه پزشکی علم و توانمندی‌های علمی آنها است. سرمایه اجتماعی عبارت است از هنجارها و ارزش‌هایی که یک نفر را به جامعه معرفی می‌کند و باعث بقای آنها می‌شود. در این مسیر کار بزرگی در پیش داریم.
وی ادامه داد: سازمان نظام پزشکی در طول دوره خدمت، همکاران را رصد می‌کند و متناسب با دانش‌های روز عمل می‌کند. لازم است چالش‌ها را در این زمینه برطرف کنیم.
رئیس زاده با تاکید بر آنکه ضوابط بازآموزی‌ها باید به روز شود، افزود: اینکه یک پزشک تا چه سنی می‌تواند کار و طبابت کند و اتاق عمل رود در مجموع اینکه ضوابط طبابت و بازآموزی‌ها باید چطور باشد، نیازمند اصلاح است. در این زمینه قبلاً ورود نکرده ایم و لازم است با کمک وزارت بهداشت و به ویژه انجمن های علمی این موضوع بررسی شده و علمی‌تر عمل کنیم .
به گزارش ایسنا، همچنین در این همایش دکتر سید موید علویان رئیس هیئت مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ، گفت: ۹۱۰ روز از شروع همه‌گیری کرونا در دنیا گذشت و آنچه که گذشت بسیار تلخ بود.
وی به اقدامات انجام شده در جهت مبارزه با کرونا در کشور و ایثارگری‌های مدافعان سلامت اشاره کرد و گفت: خوشبختانه روز گذشته کمترین میزان مرگ و میر ناشی از کرونا را در طی بیش از دو سال و نیم گذشته شاهد بودیم.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین