تاریخ انتشارسه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۲
plusresetminus
حزب الله: مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی با ذکر ادعای شفاف نبودن برنامه هسته‌ای ایران، در خصوص به پایان رسیدن فرصت احیای برجام هشدار داد.
۰
کد مطلب : ۲۸۱۴۹۵
گروسی: به احیای برجام امیدواریم
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، «رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی می‌گوید که همچنان به شکل گیری توافق میان ایران و کشورهای طرف برجام امیدوار است.
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز سه شنبه، با یادآوری مشکلات فعلی در مسیر توافق در وین گفت: البته هنوز امیدواریم در یک بازه زمانی معقول، توافقی حاصل شود، اگرچه باید این واقعیت را بپذیریم که پنجره فرصت (توافق) هر زمان ممکن است بسته شود.
گروسی خطاب به کمیته‌های پارلمان اروپا مدعی شد که به ایران هشدار داده است که این کشور به اندازه کافی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای خود شفاف نیست. مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ادعاهای خود این را هم افزود: در ماه‌های گذشته آثاری از اورانیوم غنی شده را در نقاطی شناسایی کردیم، که تاکنون هیچگاه از سوی ایران به عنوان مکان‌های فعال اعلام نشده است.
ادعاهای تکراری مدیر کل آژانس بین المللی اتمی در خصوص مبهم بودن برنامه هسته‌ای ایران در حالی طرح می‌شود که جمهوری اسلامی علیرغم پیمان شکنی آمریکا و نقض برجام، تا یکسال به کلیه تعهدات خود ذیل این توافق پایبند ماند و سپس در چند مرحله به صورت تدریجی از تعهدات خود کاست.
در حال حاضر، جمهوری اسلامی دسترسی مجدد آژانس به فیلم‌های دوربین‌های نظارتی در سایت‌های اتمی خود را منوط به رفع تحریم‌های یکجانبه آمریکا کرده است.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین