تاریخ انتشارسه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۷
plusresetminus
حزب الله:رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت با بیان این‌که ۱۳۲ بیمار مبتلا به سرخک در کشور شناسایی شد؛‌ گفت:‌ واکسیناسیون برای همه افراد،‌ صرف نظر از وضعیت اقامتشان در کشور رایگان انجام می‌‎شود.
۰
کد مطلب : ۲۸۱۴۱۳
شناسایی ۱۳۲ بیمار مبتلا به سرخک در کشور/ واکسیناسیون سرخک برای اتباع خارجی نیز رایگان است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، دکتر محسن زهرایی  درباره افزایش تعداد موارد شناسایی شده سرخک در کشور اظهار کرد:‌ تاکنون 132 مورد ابتلا به سرخک در کشور تأیید شده است. بیشترین مبتلایان در گروه سنی زیر 10 سال هستند.
 
وی افزود: افرادی که تاکنون واکسن سرخک دریافت نکرده‌اند شامل اتباع ایرانی و غیرایرانی، می‌توانند با مراجعه به تمام مراکز بهداشتی، ‌این واکسن را دریافت کنند.
 
زهرایی در پاسخ به این سؤال که "آیا واکسن سرخک به اتباع فاقد مجوز اقامت نیز تزریق می‎‌‌شود؟" تصریح کرد:واکسیناسیون سرخک برای همه افراد رایگان و بدون نیاز به مدرک خاصی است؛‌ واکسیناسیون برای همه افراد،‌ صرف نظر از نحوه و وضعیت اقامتشان در کشور رایگان انجام می‌‎شود.
 
رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت اضافه کرد:‌ در اتباع غیرایرانی،‌ واکسن سرخک به گروه سنی 9 ماه تا 30 سال تزریق می‌شود؛‌ اگر افراد به کودکان خود در سنین 12 و 18 ماهگی واکسن سرخک زده‌اند نیاز به واکسیناسیون مجدد وجود ندارد و در صورتی که در 12 و 18 ماهگی واکسن را دریافت نکرده‌اند سریعاً به مراکز بهداشت مراجعه و واکسن خود را تزریق کنند.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین