تاریخ انتشاردوشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵
plusresetminus
رییس انجمن تاجران آرد پاکستان هشدار داد این کشور طی چند روز آینده با بحران آرد مواجه خواهد شد چون ذخایر این محصول به پایان رسیده‌است.
۰
کد مطلب : ۲۸۱۳۵۶
کمبود آرد در پاکستان/ قیمت کیسه ۲۰ کیلویی آرد ۲۲۰ هزار تومان شد
 
 
 رسانه‌های محلی پاکستان خبر داده‌اند آرد تولید شده در پنجاب به ایالت خیبرپختونخوا و دیگر مناطق نرسیده و ذخایر آرد در چندین منطقه رو به اتمام است.
رامبل گال، رییس انجمن تاجران آرد در این ایالت هشدار داد پاکستان طی چند روز آینده با بحران آرد مواجه خواهد شد چون ذخایر این محصول به پایان رسیده‌است.
قیمت 20 کیلو آرد سفید در پاکستان 100 روپیه افزایش یافته و نرخ کیسه 20 کیلویی آرد به 1400 روپیه(220 هزار تومان) رسیده‌است. وی هشدار داد اگر دولت پاکستان نتواند مسئله آرد را حل کند کشور به‌زودی با کمبود شدید آن مواجه خواهد شد.

انتظار می‌رود تولید گندم در پاکستان حدود 3 میلیون تن در سال جاری میلادی کاهش یابد و دلیل آن کمبود مناطق زیر کشت گندم، کمبود آب و کودهای کشاورزی و تاخیر اطلاعیه حمایت از قیمت آن است. افزایش قیمت نفت و موج گرمایی که زودتر از معمول آغاز شده هم بر بالا رفتن قیمت گندم و آرد بی‌تاثیر نیست.
دراین‌بین، طبق جدیدترین گزارش جهانی در مورد بحران غذا، ایالت‌های بلوچستان، خیبرپختونخوا و سند پاکستان از کمبود شدید مواد غذایی رنج می‌برند. به‌علاوه، پاکستان در لیست 10 کشور اول درگیر با کمبود آب در دنیا مواجه است.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین