تاریخ انتشاردوشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
plusresetminus
حزب الله: منابع خبری اعلام کردند که پادشاه عربستان سعودی به‌توصیه پزشکان در بیمارستان خواهد ماند.
۰
کد مطلب : ۲۸۱۳۵۵
پادشاه سعودی برای چندین روز در بیمارستان بستری می‌شود
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، دیوان  پادشاهی عربستان روز یکشنبه اعلام کرد که «ملک سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان معاینات پزشکی و کولونوسکوپی را در بیمارستان تخصصی «ملک فیصل» جده انجام داده است.
دیوان پادشاهی اعلام کرد که نتایج کولونوسکوپی خوب بوده است؛ اما به‌طور دقیق مشخص نشده است که شاه چه‌مدت در بیمارستان خواهد ماند.
به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی در بیانیه دربار سلطنتی آمده است که تیم پزشکی تصمیم گرفتند پادشاه را برای مدتی برای استراحت در بیمارستان نگه دارند.
در این بیانیه آمده است که ملک سلمان عصر شنبه برای انجام برخی معاینات پزشکی وارد بیمارستان تخصصی ملک فیصل در جده شد.

به‌ندرت اتفاق می‌افتد که عربستان  اطلاعات مربوط به سلامت پادشاه 86ساله را که از سال 2015 رهبری عربستان را به‌عهده دارد منتشر کند.
شاه 86ساله عربستان در سال 2020 تحت عمل جراحی کیسه صفرا قرار گرفت و باتری قلب خود را در ماه مارس تعویض کرد. این برای دومین بار در دو ماه گذشته است که شاه سعودی راهی بیمارستان می‌شود.
وی در سال 2010 تحت عمل جراحی فتق دیسک در ستون فقرات نیز قرار گرفت.
پیش‌تر برخی منابع خبری به‌نقل از اطبای معالج ملک سلمان اعلام کرده بودند که وی از تشویش‌های ذهنی ناگهانی و مقطعی، عدم تمرکز، ترس و اضطراب فزاینده روزانه، عدم تعادل و عدم قدرت تصمیم‌گیری رنج می‌برد.
پیش از این حساب کاربری مجتهد در توئیتی نوشت: پادشاه (عربستان) دچار زوال عقل شده است و نمی‌تواند در هیچ تصمیمی مشارکت داشته باشد. وی نمی‌تواند هیچ موضوع جدیدی را بیش از پنج دقیقه به‌یاد آورد. او از تصمیم‌های اخیر پسر خود اطلاعی ندارد و نمی‌تواند به آن اعتراضی کند.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین