تاریخ انتشاريکشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۹
plusresetminus
بررسی گرانی‌های اخیر در مجلس

طاهری: قیمت نان به هیچ وجه تغییر نمی کند

حزب الله:یک عضو کمیسیون صنایع و معادن تاکید کرد که قیمت نان به هیچ وجه تغییر نمی کند بلکه نحوه تخصیص یارانه از ابتدای زنجیره به انتهای زنجیره منتقل می شود.
۰
کد مطلب : ۲۸۱۲۷۷
طاهری: قیمت نان به هیچ وجه تغییر نمی کند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،مصطفی طاهری در جریان بررسی گرانی های اخیر در جلسه علنی امروز (یکشنبه) گفت: فصل مشترک همه نمایندگان این است که حتما تاکید دارند باید روش فعلی اصلاح شود و تخصیص ارز ترجیحی، آسیب های جدی دارد. در دوره قبل رئیس بانک مرکزی در خوشبینانه ترین حالت گزارش داد با ارز ترجیحی کمتر از ۱۵ هزار تومان به سفره مردم می‌رسد و بخش زیادی از آن به شکل های مختلف از بین می رود پس با این وضعیت باید روش فعلی اصلاح شده و از شبکه توزیع یا قاچاق جلوگیری شده و راهکار حذف ارز پیش بینی شود چون شرایط تخصیص ارز به نفع مردم و کشور نبود.
وی با بیان اینکه نظر بیشتر کارشناسان بر حمایت ها در انتهای زنجیره مصرف است، افزود: چرا دائم می گویید که چرا از نان شروع شده در حالی که بحث گرانی نان نیست. بارها و بارها همه اعلام کردند که قیمت نان به هیچ وجه تغییر نمی‌کند و به هیچ وجه هم تغییر نخواهد کرد بلکه نحوه تخصیص یارانه از ابتدای زنجیره به انتهای زنجیره منتقل می‌شود.
طاهری توضیح داد: طبق قانون باید قیمت‌ها به شکل سال قبل حفظ شود دولت هم به دنبال همین موضوع است و به هیچ وجه قیمت نان و دارو نباید تغییر کند و در سایر کالاها نیز حفظ قیمت سال ۱۴۰۰ باید رعایت شود. در این بین نکته مهم اجرای خوب قانون است؛ لذا لازم است نقایص طرح مشخص شده و به درستی اجرا شود.
این نماینده مجلس تاکید کرد: باید با مردم صحبت کرد و آن ها را اقناع نمود. اگر ما نمایندگان و مردم همراه این طرح شوند شیرینی و لذت آن را همه خواهند چشید و خواهیم دید شرایط بهتر می شود؛ پس باید دست به دست هم داده تا این طرح را خوب اجرا کنیم و بخش زیادی از یارانه که در سفره مردم وجود نداشت، به مردم بازگردد. این موضوع نیازمند اجرای خوب است.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین