تاریخ انتشارپنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹
plusresetminus
حزب الله: رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرج به نقش این سازمان در احیای بافت فرسوده اشاره کرد و گفت: در حال حاضر کلنگ یک ساختمان ۷۴ واحدی با هدف تحقق این مهم زده شده است.
۰
کد مطلب : ۲۷۴۰۵۱
لزوم احیای بافت فرسوده و نقش سازمان سرمایه‌گذاری در این حوزه
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،مهدی فاطمی  اظهار کرد: این‌گونه مشارکت‌ها با شیوه جدید قراردادی بسته می‌شود که صدور پروانه ساختمان احداث‌شده بر عهده شهرداری است.
وی با اشاره به اینکه شیوه اسناد حسابداری با این روش، مقداری ابهام داشت و تحقق آن زمان برد، گفت: اما با طراحی‌هایی که اتفاق افتاد، نوع مشارکت یادشده به‌عنوان یکی از محرک‌های توسعه بافت فرسوده منطقه مطرح بود و شروع به کارکرد.
سرپرست سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرج بابیان اینکه ساختمان ۷۴ واحدی به‌عنوان اولین اقدام سازمان با نوع مشارکت مذکور به شمار می‌رود، گفت: کارهای بعدی هم در دست اقدام است که ازجمله آن می‌توان به ساخت ۱۸ ملک در آینده اشاره کرد؛ لایحه ساخت این املاک به شورای شهر ارسال‌شده و پس از اخذ مجوز شورا، اقدامات بعدی صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به سیاست نهضت ملی مسکن دولت سیزدهم در راستای خانه‌دار کردن اقشار کم‌درآمد جامعه و اینکه بخشی از پروژه‌های انبوه‌سازی به‌ویژه در محدوده بافت‌های فرسوده قابلیت استفاده از خط اعتباری و تسهیلاتی ارزان‌قیمت را دارد، عنوان کرد: سازمان سرمایه‌گذاری با دعوت از صاحبان ایده و سرمایه برای تعامل و همکاری، به عزیزان اطمینان خاطر می‌دهد که نتیجه قرار گرفتن در پشت میز مذاکره برای طرفین انتفاع و سودآوری را به همراه خواهد داشت.
رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرج گفت: با توجه به فعالیت‌های جاری و اقدامات اولیه و مطالعات صورت گرفته پیرامون تعریف و اجرای پروژه‌های متنوع مشارکتی، افق روشنی پیش روی این حوزه مشاهده می‌گردد و نویدبخش اتفاقات بسیار خوبی است.
فاطمی بابیان اینکه سیاست ارزش‌آفرینی، بارگذاری اقتصادی و ایجاد ارزش‌افزوده برای املاک و مستغلات در دستور کار قرارگرفته است، اظهار کرد: با توجه به پراکندگی زمین‌های شهرداری کرج در نقاط مختلف شهر و متراژ و کاربری و موقعیت مناسب آن‌ها جهت احداث فضاهای تجاری، خدماتی، گردشگری و رفاهی، ضمن آنکه وضعیت سرانه‌های این کلان‌شهر بهبود خواهد یافت، به همان نسبت بسته‌ها و پیشنهادها متنوعی نیز پیش روی سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد.
وی در ادامه از برنامه‌ریزی جهت احداث مجتمع‌های ایستگاهی مترو، ساماندهی حاشیه رودخانه و احداث دریاچه مصنوعی کرج، منطقه ویژه سبز و گردشگری بام بیجی، سایت گردشگری کوهستان در اراضی دهکده باغستان، راه‌اندازی مجتمع‌های تفریحی، تجاری و اقامتی در زمین‌های تپه اسلام‌آباد، بارگذاری تجاری در زمین‌های جانمایی شده در حاشیه بزرگراه شمالی و... با مشارکت بخش خصوصی به‌عنوان بخشی از برنامه‌های میان و بلندمدت این سازمان یادکرد.
این مسئول اضافه کرد: آورده شهرداری کرج در پروژه‌های مشارکتی دایره متفاوتی از زمین، پروانه ساخت، تغییر کاربری، انتفاع تبلیغاتی در فضاهای شهری، مجوزهای بهره‌برداری و... را شامل می‌شود و چنانچه سرمایه‌گذاران خواهان فعالیت اقتصادی باروح انتفاع دوجانبه هستند، سازمان سرمایه‌گذاری از آمادگی لازم برای ارائه خدمات مشاوره‌ای و در ادامه انعقاد قرارداد همکاری برخوردار است و نتایج خوبی را نیز به همراه دارد.
به گفته فاطمی، بسته‌های سرمایه‌گذاری در سه مقیاس متمایز تعریف می‌شوند که از احداث زمین چمن مصنوعی، راه‌اندازی کافه‌رستوران، پارکینگ طبقاتی، فروش نرم‌افزار، خدمات IT، شهربازی کودکان و زمین تنیس گرفته تا احداث مجتمع‌ها و سایت‌های مسکونی، تجاری، گردشگری و پروژه‌های زیرساختی همچون دریاچه مصنوعی، تل کابین، بورس کالاهای خاص و... را شامل می‌شود و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی اعم از داخلی یا خارجی به فراخور تخصص، علاقه‌مندی و زمینه شغلی می‌توانند با سازمان وارد مذاکره و شراکت شوند.
سرپرست سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرج با تأکید بر اینکه چهارگوشه جغرافیای شهر مملو از فرصت‌های بکر سرمایه‌گذاری است، عنوان کرد: با توجه به دغدغه و حمایت‌های استاندار، شهردار و شورای محترم اسلامی شهر از حوزه سرمایه‌گذاری به‌منظور تقویت درآمدهای سبز و کاهش وابستگی به منابع ناپایدار درآمدی، اکنون شرایط ایده آلی برای بهره‌مندی از مشوق‌ها و امتیازات قانونی وجود دارد و سازمان نیز از ابتدا تا پایان مراحل اجرایی شدن پروژه‌ها در کنار سرمایه‌گذاران خواهد بود و مبنا و نگاه انتفاع دوجانبه با محوریت توسعه شهری است
منبع : پایگاه خبری کرج امروز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین