تاریخ انتشاردوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۷
plusresetminus
حزب الله: ویکی لیکس امروز (دوشنبه) اعلام کرد که دادگاه عالی لندن به جولیان آسانژ، بنیانگذار این وبسایت افشاگر اجازه داد تا به دادگاه عالی انگلیس در مورد حکم قبلی که استرداد وی به ایالات متحده را تایید کرده بود، اعتراض کند.
۰
کد مطلب : ۲۷۳۷۸۵
دادگاه عالی لندن به آسانژ اجازه اعتراض به حکم استرداد به آمریکا را داد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،وبسایت افشاگر ویکی لیکس در توئیتی نوشت: در ساعت ۱۰:۴۵ به وقت محلی درخواست جولیان آسانژ برای اعتراض به حکم استرداد به آمریکا در دادگاه عالی لندن پذیرفته شد و حالا او می‌تواند رای قبلی را بشکند و به آن اعتراض کند.
این تصمیم گامی جدید برای مبارزه طولانی مدت آسانژ به منظور اجتناب از استرداد به آمریکا محسوب می‌شود که می‌تواند وی را به اتهام انتشار اسناد محرمانه با جرم جاسوسی روبرو کند.
بیش از یک سال پیش، یک قاضی دادگاه منطقه‌ای در لندن درخواست استرداد ایالات متحده را به این دلیل رد کرد که آسانژ در صورت نگهداری در شرایط سخت زندان ایالات متحده احتمالا خودکشی می‌کند.
مقام‌های آمریکایی ضمانت داده بودند که موسس ویکی لیکس با شرایط سخت و دشواری روبرو نخواهد شد چون وکلایش گفته بودند که او از نظر جسمی و روانی در شرایط خوبی نیست.
ماه گذشته میلادی دادگاه عالی لندن تصمیم دادگاه بدوی را لغو کرد. "یان برنت" و "تیموتی هولروید"، قضات دادگاه عالی گفتند که وعده‌های آمریکا برای تضمین رفتار انسانی با آسانژ کافی است.
این دو قاضی همچنین گفتند که وعده‌های ایالات متحده تعهداتی جدی محسوب می‌شوند که توسط یک دولت به دولت دیگر ارائه شده و همه مقام‌ها و دادستان‌هایی را که اکنون و در آینده با جنبه‌های مربوط به پرونده آسانژ برخورد خواهند کرد، ملزم به اجرای آنها می‌کند.
اما وکلای آسانژ گفتند که نمی‌توان به این تعهدات اعتماد کرد و خواستار رد حکم صادره و تجدیدنظر آن شدند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین